Techno jest nudne?

News

Levon Vincent jest mocno zawiedziony i znudzony dzisiejszą sceną techno. Wywołał burzliwą dyskusję w sieci, w której udzielili się m.in. KiNK i Steve Bug. Sprawdź co uważają o najnowszych tworach muzyki techno.

Techno nigdy nie przypominało mi tak bardzo heavy metalu jak w dzisiejszych czasach. Gdzie się podziały jazzowe wpływy? Afro-kubańskie rytmy? Nadal pojawiają się interesujące rzeczy, ale ile można tłuc w kółko ten sam akord? Dlaczego dzisiejsza scena zamknęła się na ten kulturalny kolaż i kipiący kocioł na rzecz muzyki strachu i agresji? Jestem znudzony.
Powyższa wypowiedź Levona Vincenta zebrała kilka tysięcy like’ów i rozpoczęła dyskusję, w której udzielili się m.in. KiNK i Steve Bug. Ten pierwszy stwierdził, że w ostatnich 15 latach nie brakuje muzyki pełnej emocji, ale są to raczej melancholijne produkcje. Nie ma już w nich 'funku’, dzikości czy nieprzewidywalności. Steve’owi Bugowi brakuje tych emocji, które można było kiedyś odnaleźć w produkcjach z Detroit, dlatego dziś kiedy eksploruje sklepy muzyczne, bardziej skupia się na płytach house niż techno.

Jedni doszukują się przyczyny tego w tym, że dzisiejsze pokolenie producentów i didżejów nie ma żadnego muzycznego wykształcenia. Ktoś inny zauważa, że 30 lat temu pierwsi producenci musieli inspirować się jazzem czy funkiem, ponieważ elektroniczna scena dopiero raczkowała. Dzisiejsi 20-30 latkowie to pokolenie producentów techno, którzy mogli już całe swoje życie słuchać tylko tego gatunku, co raczej nie prowadzi do niczego dobrego i kończy się powielaniem schematów.
Brak znajomości swoich korzeni, zamykanie się tylko na techno, czy nie interesowanie się trendami w innych gatunkach muzycznych, nie są z pewnością cechami dobrego artysty. Ale uogólnianie w dyskusji również. Czy techno powinno być bardziej ludzkie i instrumentalne? A może jednak zimne i mechaniczne?
A Wy co sądzicie na ten temat? Dajcie nam znać w komentarzach!

KONKURS

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy płytami „V/A – East At Last” lub Don’t Panic! We’re from Poland” Zwycięzców ogłosimy 24.09 o godzinę 15:00.

Wątek możecie śledzić tutaj.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →