Levon Vincent – Levon Vincent

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/02/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Zapewne wielu ludzi dowiedziało się o istnieniu Levona Vincenta nie za sprawą jego muzycznych dokonaniach, lecz burzy, którą wywołał z sprawą pewnego postu na fb. Amerykański producent wyraził w nim swoje znudzenie działaniami wielu producentów techno, którzy przestali czerpać inspirację z innych muzycznych gatunków, lecz skupili się ne bezmyślnym tłuczeniu w kółko tego samego akordu stawiając na agresywną i mroczną stylistykę. Czytając komentarze bezpośrednio pod postem Levona jak i serwisów muzycznych, które potraktowały to wydarzenie jako news zauważyłam, że kilkukrotnie padały słowa zarzucające vincentowi wydanie cholernie nudnego, debiutanckiego albumu. Mam nieco odmienne zdanie.
Levona pokochałam za numery w stylu „Man And Mistress” oraz Woman is a Devil”, dlatego informacja o debiutanckim albumie wywołała we mnie sporą euforię. Brudny, przypominający odgłosy budowy motyw z „Junkies On Hermann Street”, hipnotyzujące cymbałki z „Launch Ramp In The Sky”, które przechodzi w wypełnioną anielskimi głosami pieśń czy oda do… kota, brzmiąca niczym mszalne pożegnanie się ze swoim ulubieńcem zamknięta w kawałku „For Mona, My beloved Cat” to nie wszystkie mocne strony tego albumu.
Numery z „Anti  Corporate Music” zaskakują przy końcówkach do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie odtworzenia ich w całości w klubie. Dwanaście utworów stanowi emocjonalny, mało taneczny, momentami przedziwny, eksperymentalny dryf w kierunku house i techno. To nie jest album, który przyspieszy bicie Waszego serca czy ruszy Wasze nogi do tańca. Wyjścia są dwa – albo poruszy Waszą duszę albo zanudzi na śmierć. Po usłyszeniu „Woman Is An Angel” na pewnym, znanym, doskonałym nagłośnieniu miała miejsce opcja numer jeden.
Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

A1 The Beginning
A2 Phantom Power
B Junkies On Hermann Street
C Launch Ramp To The Sky
D1 For Mona, My Beloved Cat
D2 Her Light Goes Through Everything
E1 Black Arm W/Wolf
E2 Confetti
F Anti-Corporate Music
G Small Whole-Numbered Ratios
H Woman Is An Angel

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →