Levon Vincent – Levon Vincent

2 943
Recenzje
Levon Vincent – Levon Vincent

Info

Data wydania:
2015/02/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Zapewne wielu ludzi dowiedziało się o istnieniu Levona Vincenta nie za sprawą jego muzycznych dokonaniach, lecz burzy, którą wywołał z sprawą pewnego postu na fb. Amerykański producent wyraził w nim swoje znudzenie działaniami wielu producentów techno, którzy przestali czerpać inspirację z innych muzycznych gatunków, lecz skupili się ne bezmyślnym tłuczeniu w kółko tego samego akordu stawiając na agresywną i mroczną stylistykę. Czytając komentarze bezpośrednio pod postem Levona jak i serwisów muzycznych, które potraktowały to wydarzenie jako news zauważyłam, że kilkukrotnie padały słowa zarzucające vincentowi wydanie cholernie nudnego, debiutanckiego albumu. Mam nieco odmienne zdanie.
Levona pokochałam za numery w stylu „Man And Mistress” oraz Woman is a Devil”, dlatego informacja o debiutanckim albumie wywołała we mnie sporą euforię. Brudny, przypominający odgłosy budowy motyw z „Junkies On Hermann Street”, hipnotyzujące cymbałki z „Launch Ramp In The Sky”, które przechodzi w wypełnioną anielskimi głosami pieśń czy oda do… kota, brzmiąca niczym mszalne pożegnanie się ze swoim ulubieńcem zamknięta w kawałku „For Mona, My beloved Cat” to nie wszystkie mocne strony tego albumu.
Numery z „Anti  Corporate Music” zaskakują przy końcówkach do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie odtworzenia ich w całości w klubie. Dwanaście utworów stanowi emocjonalny, mało taneczny, momentami przedziwny, eksperymentalny dryf w kierunku house i techno. To nie jest album, który przyspieszy bicie Waszego serca czy ruszy Wasze nogi do tańca. Wyjścia są dwa – albo poruszy Waszą duszę albo zanudzi na śmierć. Po usłyszeniu „Woman Is An Angel” na pewnym, znanym, doskonałym nagłośnieniu miała miejsce opcja numer jeden.

Tracklista

A1 The Beginning
A2 Phantom Power
B Junkies On Hermann Street
C Launch Ramp To The Sky
D1 For Mona, My Beloved Cat
D2 Her Light Goes Through Everything
E1 Black Arm W/Wolf
E2 Confetti
F Anti-Corporate Music
G Small Whole-Numbered Ratios
H Woman Is An Angel