#LetUsDance, czyli brytyjska branża muzyczna wzywa rząd do działań

News
#letusdance

Działacze brytyjskiej sceny muzycznej rozszerzyli niedawną akcję #LetTheMusicPlay, tym razem zapraszając klubowiczów do szerokiego wsparcia akcji. Rozkręcając #LetUsDance, zwrócili się po raz kolejny do Rządu o wsparcie klubów dodatkowymi funduszami na przetrwanie. Zobaczcie, jak takie rzeczy załatwia się na Wyspach.

Z początkiem lipca tego roku, wiodące na Wyspach organizacje działaczy muzycznych, rozpoczęły kampanię, podkreślającą wagę sceny klubowej w UK. Night Time Industries Association (NTIA) w tym artyści, miejsca koncertowe, festiwale, firm produkcyjne i przedstawiciele branży, rozpoczęli kampanię Let The Music Play, aby podkreślić znaczenie sektora dla gospodarki Wielkiej Brytanii.

109779310_10158253651851893_2917936986568504961_n

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oficjalna petycja do Rządu

Zwrócili się do rządu Wielkiej Brytanii z oficjalnym pismem, obejmującym rzeczowe postulaty. List podpisało także wielu znanych artystów, wzywając tym samym solidarnie Olivera Dowdena, sekretarza kultury w Wielkiej Brytanii, do pochylenia się nad problemami szeroko rozumianego środowiska kultury. Pełną treść pisma, znajdziecie tutaj.

pim-myten-m41k1lTzjVM-unsplash

„Prawie” jak w Polsce…

Odpowiadając na głos branży po rozpoczęciu kampanii, Rząd ogłosił pakiet wsparcia dla sektora kulturalnego w wysokości 1,57 miliarda funtów oraz szereg udogodnień, ułatwiających artystom przetrwania najtrudniejszego okresu.
Chciałoby się powiedzieć, że podejście rządzących prawie jak w Polsce, ale… chyba jednak jest trochę inaczej?

snip_20200723160202

#LetUsDance sposobem na kasę?

Kolejnym krokiem działaczy brytyjskiej sceny muzycznej, jest właśnie szeroko zakrojona akcja #LetUsDance. Organizatorzy wzywają w niej Rząd do kolejnych działań, między innymi uznania muzyki tanecznej i właśnie klubów, za ważną część narodowego sektora kultury i sztuki. Wnioskują o równy dostęp do rządowego wsparcia i zapraszają klubowiczów do aktywnego wsparcia projektu.
Jak? Na dwa sposoby. Pierwszy z nich to możliwość przesłania specjalnie zredagowanego listu do posłów z prośbą o wstawiennictwo i wsparcie u Kanclerza i Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji, kultury, mediów i sportu. Dotyczy organizacji spotkania z liderami branży i otwartej dyskusji o pomysłach na przetrwanie kryzysu.

danny-howe-bn-D2bCvpik-unsplash

#LetUsDance, czyli zdjęcie i hashtag wsparciem dla klubów

Drugim sposobem, cieszącym się dużą popularnością, jest dodanie na specjalnie przygotowanej stronie zdjęcia z klubu, festiwalu czy innego kulturalnego wydarzenia. Wystarczy opatrzyć je dodatkowo wskazanym hashtagiem. Akcja zyskuje coraz bardziej na popularności, także wśród osób szeroko rozpoznawalnych, z których warto wspomnieć o Caribou, Four Tet, Massive Attack i Thom Yorke.

snip_20200723170039

Dwa kraje, dwie różne akcje

Sytuacja brytyjskiej sceny kulturalnej jest w wielu aspektach zbliżona do naszej rodzimej. W Polsce branża walczy o przyszłość w ramach akcji #razemtańczymyrazemwalczymy, która angażuje wszystkie siły, by o problemach polskiej sceny klubowej było jak najgłośniej oraz próbuje wymusić na rządzących, by nie tylko zauważyli ten znaczący sektor polskiej gospodarki, ale również zagwarantowali mu należną pomoc.

Bacznie się przyglądamy, w którą stronę nastąpi rozwój wydarzeń w obu krajach.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →