Letherette – Letherette

1 761
Recenzje
Letherette – Letherette

Info

Data wydania:
2013/04/15
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Wiemy o nich niewiele. Wiemy, że wydają pod szyldem znanej i lubianej wytwórni Ninja Tune. W skład duetu Letherette – bo o nich mowa – wchodzą panowie z Wolverhampton – Andy Harber i Richard Roberts. Dotychczas zasłynęli EP-kami, remiksami dla Machinedrum i Bibio oraz świetnymi live actami.
15 kwietnia miała miejsce premiera ich pierwszego, długogrającego wydawnictwa „Letherette„. Na albumie znalazło się starannie przygotowanych 12 kompozycji. Co wśród nich znajdziemy? Pokręconą elektronikę, pomieszaną z disco, housem, a także instrumentalnym hip hopem. Zapewniam, że całe zestawienie świetnie sprawdzi się podczas przesiadywaniu na słońcu w weekend czy przy bujaniu się na parkiecie.
+30, słońce, lekki powiew wiatru… „Afterdawnod razu wciąga nas w taneczny wir. Świetny vibe, disco, house pomieszany z elektroniką, niczym u Daft Punk. Kolejny „Restless” nagrany wraz z Nathashą Kmeto jest już bardziej pokręcony i z kwaśnymi samplami… ale w tym szaleństwie jest metoda, gdyż kawałek niemiłosiernie buja. Równie słoneczny „I always wanted you back” z przefiltrowanym wokalem, dostarcza pozytywnych wibracji, jak u największych mistrzów beatmaking’u. Po drodze mamy też hip hopowyCold Clam„, energiczny „Warstones„, klawiszowy „Boosted” czy dub’owy „Hard Martha„.
Ewidentnie jest to album na najbliższe, ciepłe miesiące. Panowie stworzyli w swoim debiucie chill’owo – taneczną składankę, która naprawdę da się lubić. Album zawiera kawałki o sporej rozpiętości gatunkowej – od elektroniki, house’u, disco, po hip hop czy dub. Oprócz za długo rozkręcającego się „The One” czy nieco monotonnego „Space Cuts” jest tutaj wiele dobrego. Czyżby najciekawszy, taneczny album tego roku? O to miano będzie pojedynkował się chyba tylko z „Random Access Memories”.
Tekst: Piotr Lenda

Tracklista

01. After Dawn
02. D&T
03. Restless Featuring Natasha Kmeto
04. I Always Wanted You Back
05. The One
06. Gas Stations And Restaurants
07. Cold Clam
08. Warstones
09. Boosted
10. Space Cuts
11. Hard Martha
12. Say The Sun
13. Film Music (Bonus Track)