Legowelt x Stanley Kubrick. Artysta wykona live soundtrack do filmu 2001: Odyseja Kosmiczna

News
Legowelt

Legowelt zagra niezwykle unikatowy live. Podczas Grauzone Festival 2020 artysta wykona na żywo swój soundtrack do legendarnego filmu Stanley'a Kubricka. Sprawdźcie szczegóły.

Live soundtrack – nowy rodzaj elektronicznych show

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować bardzo ciekawy trend. Topowi artyści grający muzykę elektroniczną, swoimi występami okraszają wybrane dzieła wizualne. Jak zwykle, w dobie internetowego natłoku informacji ciężko rozstrzygnąć, kto pierwszy wpadł na ten genialny w swojej prostocie pomysł. Moja przygoda z tego typu performancem rozpoczęła się od obejrzenia absolutnie elektryzującego występu w wykonaniu Jeffa Millsa.

Jeff Mills live techno set for Apollo 50 Moon Landing

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Amerykański gigant swoimi występami uświetnił już kilka obrazów. Wśród udźwiękowionych na nowo dzieł kinematografii znajdują się m. in. film z lądowania Apollo na Księżycu, Woman In The Moon i Metropolis – historyczne nieme dzieło Fritza Langa z 1927 roku, z którym związana jest niezwykle ciekawa historia. Jeff Mills nie był bowiem pierwszą osobą, która podjęła się wyzwania stworzenia ścieżki dźwiękowej do tego obrazu. Wcześniej próbował tego m. in. Freddie Mercury, co zakończyło się nominacją do… Złotej Maliny w 1985 roku za najgorzej wykonaną piosenkę filmową.

Legowelt x Stanley Kubirck – 2001: Odyseja Komsmiczna

Tym razem wyzwania wykonania na żywo ścieżki dźwiękowej do kultowego obrazu podjął się Legowelt. Podczas Grauzone Festival 2020 w Hadze 7 lutego usłyszymy jego wizję soundtracku do epokowego dzieła Stanley’a Kubricka2001: Odyseja Kosmiczna.

2001: A Space Odyssey – The Dawn of Man

Poprzeczka postawiona jest niezwykle wysoko, gdyż oryginalna linia dźwiękowa uważana jest za kultową. W 1969 roku wyróżniona została prestiżową nagrodą BAFTA, a wśród utworów nań wykorzystanych znajdują się kompozycje autorstwa Leo Straussa.

Festiwale

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →