Jak legalnie zarabiać na bootlegach?

Technologia

Stworzyłeś remix ulubionego numeru, jednak nie posiadasz praw, by go sprzedawać i dzielić się nim ze słuchaczami? Poznaj serwis LegitMix!

Internet pęka w szwach od natłoku amatorskich (często bardzo dobrych!) remiksów, które nie mają szans ukazać się oficjalnie. Wystarczy odpalić SoundCloud czy YouTube, wpisać tytuł popularnego kawałka i naszym oczom ukażą się dziesiątki przeróbek. Oczywiście zdecydowana większość jest stworzona nielegalnie, bo uzyskanie praw do wykorzystanych sampli przez „statystycznego Kowalskiego” graniczy z cudem.
Twórcy serwisu LegitMix.com znaleźli jednak sposób na legalną sprzedaż bootlegów. Zysk ze sprzedaży mp3 jest dzielony między autorów oryginału oraz remiksu. Każdy producent może założyć konto na LegitMix i zgłosić swój remix do bazy. Proste, prawda?
W chwili obecnej w bazie serwisu przeważają popowe kompozycje, ale może w przyszłości LegitMix stanie się również kopalnią elektroniczych perełek, przydatną szczególnie DJ-om lubiacym zaskakiwać unikatowym repertuarem.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →