Legenda, która naznaczyła historię. Dok Cesarski i Ziemia łączą siły we wspólnym projekcie

Fot. Trójmiasto.pl
News
Dok Cesarski, Ziemia, Stocznia

Będący częścią Stoczni Cesarskiej miejscowy basen portowy zwany Dokiem Cesarskim od ponad roku działa w przestrzeni publicznej jako miejsce wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Wraz z końcem lipca zagospodarowane głównie na kino plenerowe, kino samochodowe, a także scenę plenerową zamieni się w pełnoprawną przestrzeń eventową, której początek wyznaczą dwa dni elektronicznego szaleństwa. Swoje trzy grosze do projektu dorzuci gdański klub Ziemia, odpowiedzialny za program artystyczny. 

Stocznia Cesarska jest miejscem o wielkim historycznym znaczeniu – od swoich początków w XIX wieku po pamiętne wydarzenia, które doprowadziły do upadku komunizmu w Europie Wschodniej. Obecnie jest obejmującym 16 hektarów położonych w sercu Młodego Miasta w Gdańsku, nad brzegiem Martwej Wisły, w zasięgu spaceru od Starego Miasta i Dworca Głównego. Zdaniem właścicieli terenu:

Zachowujemy atmosferę stoczni i podkreślamy wartości niematerialne, które składają się na to imponujące miejsce. Od adaptacji inspirujących hal przemysłowych i zmiany funkcji Basenu dokowego aż po ochronę maszyn stoczniowych i ścieżek brukowych. Idziemy ich śladami. Niezależnie od tego, czy nawiązujemy do wydarzeń historycznych, czy życia codziennego stoczni, sprawimy, że te historie staną się namacalne dzięki połączeniu ich z określonymi miejscami na terenie.

Dok Cesarski i nowe historie

Dok Cesarski jeszcze do niedawna odbiegał pomysłem na prowadzenie działalności stricte imprezowej od sąsiadującej Ulicy Elektryków, Crack House’u czy 100cznii. Przy weekendzie był to projekt skupiony na zupełnie innych pomysłach. Trudno było uświadczyć imprez i koncertów, nie mówiąc o w pełni zagospodarowanej przestrzeni przypominającej letnią miejscówkę chętnie odwiedzaną przez tłumy. Chcąc odmienić potencjał drzemiący w Doku w sukurs gdańszczanom przychodzi zaprzyjaźniony sąsiad z Wrzeszcza. Mowa o gdańskim klubie Ziemia, który 23 i 24 lipca na nowo zainauguruje 3500 m² otwartej przestrzeni otoczonej wodą oraz klimatyzowany namiot, który pomieści nawet 300 osób. A to wszystko w postindustrialnym otoczeniu z wyjątkowymi marynistyczne widokami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Każde otwarcie pisze nową historię. Nowe-stare otwarcie tym bardziej. Chęć wyróżnienia się w gąszczu aktywnie działających projektów od pierwszego dnia powinien zaznaczyć swoją obecność w sposób zauważalny tak, by móc wyróżniać się na tle reszty. Towarzyszący Stoczni Cesarskiej hashtag #nowehistorie idealnie wpasowuje się w tę koncepcję:

Tak jak nasi poprzednicy jesteśmy skoncentrowani na działaniach i chcemy, aby zmiany nastąpiły już teraz. Po wielu latach ograniczonego dostępu otworzyliśmy teren stoczni i przywitaliśmy wiele ciekawych umysłów. #nowehistorie zaczynają się już dziś. Wszyscy jesteście zaproszeni do ich stworzenia.

– brzmią właściciele Stoczni Cesarskiej

Dok Cesarski, Ziemia, Stocznia Cesarska

Dok Cesarki i Ziemia łączą siły

23 i 24 lipca będzie stał pod znakiem mieszanki polskich gwiazd i głośnych nazwisk z lokalnego podwórka. Piątkowy wieczór otworzy powstały specjalnie na okoliczność imprezy duet BLANKBABOON, czyli Blank i Rhythm Baboon, rezydenci Ziemi. Swój drugi występ pod nowym aliasem szykuje Kuba Sojka jako Poly Face, z Warszawy przyjadą Newborn Jr. i 2shy czyli Private Press, a z Katowic duet Penera, który za sprawą breaków i electro zamknie pierwszy dzień imprezowych zmagań.

Sobota to już soczyste techno, które jako pierwszy zagra Kamil Kosik, również rezydent gdańskiego klubu. Trójmiejską scenę oprócz Kamila reprezentować będzie Concept Of Thrill oraz długoniewidziana para Kasia i Łukasz, czyli OTHK, dla których będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania swojej nowej odsłony i materiału. Całość zamknie Błażej Malinowski, co do którego nikt nie ma wątpliwości, że zrobi to jak należy. Bilety w przedsprzedaży ruszyły niemalże równo z publikacją newsa.

NOWE MIEJSCE NA STOCZNI: ZIEMIA X DOK CESARSKI

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →