Leftfield nie zamierzają przestać. Legendy dub techno z nowym numerem

Fot. Leftfield / Facebook
News
Leftfield - duet, który odmienił oblicze muzyki elektronicznej

Po ogłoszeniu pierwszego od siedmiu lat albumu naznaczonego singlem Pulse legendarny duet Leftfield przychodzi z partią nowych wieści.

Lipcowa zapowiedź grudniowej premiery oznaczała powrót brytyjskiego projektu z pierwszą muzyką od 2015 roku i krążka Alternative Light Source. Długa rozłąka z publikowaniem treści muzycznych pozwoliła Leftfield nabrać świeżego spojrzenia na swoje brzmienie. Efektem tego jest album This Is What We Do i „intymna” trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii zaplanowana kilka dni po premierze albumu.

Leftfield – Accumulator

Leftfield z nowym singlem

Paul Daley i Neil Barnes po kilku tygodniach od ogłoszenia szóstego w karierze longplaya podzielili się tym razem nowym, wysokooktanowym singlem Accumulator. Jak się okazuje, utwór ten został skomponowany jako pierwszy na najnowszym albumie. Już po pierwszych sekundach wiemy, że mamy do czynienia z jazdą na pełnym gazie przypominającą Leftfield za najlepszych lat. Instynktowny ukłon w stronę klasycznych dźwięków rave. Sam album nagrany został z inżynierem Adamem Wrenem i będzie zawierał gościnny udział frontmana Fontaines D.C., Griana Chattena, autora i poety Lemna Sissaya i wielu innych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zdaniem autorów album będzie eksplorował „tematy wokół miłości, akceptacji, różnorodności i uzdrowienia”, szczególnie w następstwie pandemii koronawirusa i zajęcia się przez Barnesa „własnym dążeniem do uzdrowienia traumy z dzieciństwa jako tła”. Grudniowa trasa koncertowa Leftfield rozpocznie się 7 grudnia w londyńskim The Steelyard, po czym duet odwiedzi Bristol (Marble Factory), Glasgow (SWG3 Warehouse) i na końcu Manchester (New Century Hall).

Leftfield
Fot. Steve Gullick

This Is What We Do ukaże się za pośrednictwem Virgin Records 2 grudnia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →