Leftfield jesienią zagra na Soundedit ’22

fot. Adam Dąbrowski
Festiwale News Zapowiedzi

Świetna wiadomość dla miłośników muzyki IDM i nie tylko! Już na początku listopada po kilku latach przerwy do Polski powróci jeden z najważniejszych projektów w historii muzyki elektronicznej – Leftfield.

Leftfield – klasyka elektroniki

Powstały w 1988 roku Leftfield to jeden z najbardziej wpływowych i innowacyjnych zespołów muzyki tanecznej, jaki kiedykolwiek powstał. Pierwotnie był to duet Neila Barnesa i Paula Daleya. Legendarne występy Leftfield w połączeniu z przełomowymi albumami, Leftism z 1995 roku i Rhythm & Stealth z 1999 roku, ugruntowały ich pozycję jako prawdziwych pionierów brytyjskiej sceny elektronicznej. Doszło nawet do tego, że styl ich brzmienia, będący fuzją breakbeatu, acid-house’u, techno, ambientu itp. stał się… odrębnym gatunkiem muzycznym! Grupa zawiesiła działalność w 2002 roku, a w 2010 roku powróciła jako projekt Neila Barnesa – od tamtej chwili tylko on dobiera sobie innych muzyków oraz wokalistów do swoich występów. W 2015 wydał Alternative Light Source, a rok później miał miejsce koncert na głównej scenie festiwalu Audioriver w Płocku.

Leftfield – Swords (Long Version)

Najbliższe koncerty będą świetną okazją do zapoznania się z najnowszym materiałem. W tym roku po 7-letniej wydawniczej przerwie projekt Neila Barnesa wyda nowy album. Premiera This Is What We Do zapowiadana jest na 2 grudnia nakładem Virgin Records.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Leftfield – Pulse

Leftfield na Soundedit ’22 – bilety

Leftfield wystąpi 5 listopada na festiwalu Soundedit ’22 w Łodzi. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie do nabycia w Biletomat.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →