Laila Mckenzie, założycielka kolektywu Lady Of The House, w ogniu oskarżeń

fot. datatransmission.com
News
Laila Mckenzie dopuściła się poważnych przestępstw?

Byli współpracownicy Laily Mckenzie zarzucają jej nękanie i molestowanie.

Kolekytw Lady Of The House w tarapatach

Lady of the House został pierwotnie założony, aby „świętować i honorować” często odsuwany na bok wkład kobiet w światową muzykę taneczną. W ostatnich miesiącach organizacja wystartowała nawet z własną wytwórnią płytową i wydała książkę rzucającą nowe, bardziej intensywne światło na znaczenie kobiet-pionierek w tworzeniu globalnej sceny tanecznej. Teraz o organizacji zrobiło się wyjątkowo głośno, i to nie z powodów jej pozytywnych działań na rzecz artystek. Wręcz przeciwnie.

Laila Mckenzie, założycielka kolektywu Lady Of The House, w ogniu oskarżeń
fot. ladyofthehouse.org.uk

Laila Mckenzie dopuściła się poważnych przestępstw?

Laila Mckenzie, Brytyjka, która powołała do życia kolektyw i label Lady of the House celebrujący kobiety w muzyce tanecznej, ustąpiła ze stanowiska po szeregu zarzutów, jakie padły pod jej adresem. Mckenzie została oskarżona przez byłych współpracowników o „nękanie i molestowanie”. Duet Black Girl / White Girl zarzucił jej także „nieetyczne” traktowanie. Oskarżenia po raz pierwszy pojawiły się we wtorek 18 października, kiedy to duet zamieścił oświadczenie w mediach społecznościowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Black Girl / White Girl zrezygnowały ze swojego nadchodzącego show na Amsterdam Dance Event (ADE), stwierdzając: „Wycofanie się z tego występu było decyzją, którą musiałyśmy podjąć z powodu sposobu, w jaki zostałyśmy potraktowane przez Lailę”.

W odpowiedzi na oskarżenia kolektyw Lady Of The House wydał również swoje własne oświadczenie:

Obecnie badamy całą sytuację i podchodzimy do sprawy z najwyższą powagą. W tym czasie wszystkie projekty i bieżące działania będą zarządzane przez radę doradczą. Jednocześnie zespół LOTH z całego serca potępia groźby przemocy fizycznej i inne nikczemne sugestie skierowane przeciwko Laili lub któremuś z naszych członków; nie akceptujemy zastraszania w żadnej formie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →