Kultura równości w erze dyskryminacji. Powstał film celebrujący początki kultury rave

Fot. Wikimedia
News
kultura rave, film, dokument

Inicjatywom tego typu przyklaskujemy, ile tylko się da. Nowo powstały dokument, All We Wanna Do Is Dance, opowiada historię i fenomen sceny rave oczami najaktywniejszych w tamtym czasie pionierów muzyki acid house'u. Zanim jednak będziemy mogli triumfalnie powiedzieć „mamy to” musi zostać spełniony jeden podstawowy warunek – zebranie 25 tysięcy funtów na jego realizację. Uda się?

Od Nowego Jorku, po Chicago, Manchester, Londyn, na Ibizie kończąc. Powstały z rąk reżysera Gordona Masona film All We Wanna Do Is Dance, opisuje powstanie acid house’u i globalnej sceny rave od wczesnych lat 80. Na ścieżce dźwiękowej, której kuratorem jest DJ Eddie „Evil” Richards, guru muzyki house, wykorzystano 56 utworów. Oznacza to, że budżet na opracowanie muzyki jest spory, ale rekompensują to oszczędne archiwalia i niskie wydatki na jego postprodukcję. W filmie znajduje się również 60 ekskluzywnych wywiadów z pionierami stawiającymi czoła establishmentowi, dosłownie walcząc prawo do imprezowania. Realizacja dokumentu nie jest jednak tak prosta, jak może się wydawać. Bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

All We Wanna do is dance, kultura rave, film

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. All We Wanna Do Is Dance

Film, który każdy powinien obejrzeć

Filmowcy, na czele z reżyserem Gordonem Masonem, starają się zebrać 25 tys. funtów w ciągu najbliższych tygodni, aby zapewnić jego wydanie poprzez kampanię crowdfundingową. Jako że All We Wanna Do Is Dance został całkowicie samofinansowany przez reżysera filmu, potrzebne są pieniądze na jego dokończenie, które pokryją ostateczne opłaty za archiwa i muzykę, postprodukcję oraz tzw. ubezpieczenie od błędów i zaniedbań.

Pieniądze, które staramy się zebrać poprzez nasz crowdfunding, są pilnie potrzebne, aby pokryć wstępne koszty, w tym nadzór muzyczny, rozliczenia oraz związane z tym opłaty prawne. Mamy do zapłacenia rachunki, a cel crowdfundingu został ustalony na 25 tys. funtów. Oczywiście będziemy zachwyceni, jeśli uda nam się go przekroczyć i zbliżyć się do pełnego sfinansowania filmu.

– czytamy w oświadczeniu

All We Wanna do is dance, kultura rave, film

Fot. All We Wanna Do Is Dance

Do filmu dołączona jest grafika znanego artysty klubowego Marka Wigana, który zgodził się zaangażować w projekt poprzez stworzenie kilku ekskluzywnych i limitowanych edycji grafik na potrzeby kampanii crowdfundingowej. Za narrację dokumentu odpowiada jeden z najznakomitszych męskich wokalistów muzyki house, Robert Owens.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →