Kultura rave wiecznie żywa. Lata 2000-2005 uwiecznione w wyjątkowej książce

Fot. Matthew Smith
News
Matthew Smith, Full on, Non Stop, All Over_

192 strony, wymiary 285 x 200 mm, 5 udokumentowanych lat i tytuł, który mówi wiele. Full On. Non-Stop. All Over, druga książka autorstwa Matthew Smitha, ponownie wskrzesza brytyjską kulturę rave - tym razem za pomocą krótkiego eseju i zdjęć. 

Na przełomie tysiącleci i po dekadzie poświęcania swojego życia na tworzeniu społeczności i kultury wolnych imprez, fotograf Matthew Smith zdecydował, że nadszedł czas na zmiany. Pracując w Bristolu przemierzył kraj wzdłuż i wszerz, uwieczniając imprezy każdego gatunku i kultury. Rezultatem kilkuletniej wędrówki jest uchwycenie brytyjskiej kultury klubowej będącej u progu ery cyfrowej, w blisko 200 stronicowej książce.

Przeczytaj również: Najlepsze projekty i kolaboracje Thoma Yorke’a (część 1)

Full On. Non-Stop. All Over, Matthew Smith

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Trip Publishing

Matthew Smith. Ochrona kultury klubowej

Pochodzący z Bristolu fotograf Matthew Smith stworzył Full On. Non Stop. All Over, swoją drugą książkę dokumentującą kulturę rave, w przeciągu 5 lat. Książka składa się ze zdjęć z lat 2000-2005, eseju Smitha i przedmowy Simona Reynoldsa. Dzieło ukaże się nakładem wydawnictwa Trip Publishing. Autor wypowiedział się na temat nowej publikacji oraz wpływu pandemii na raving:

Żyjemy w czasach, w których cyfryzacja wydaje się brać górę nad człowieczeństwem. Wszyscy właśnie doświadczyliśmy przedłużonego okresu samoizolacji w celu zwalczenia wirusa. Powodem wydania tej książki jest chęć przypomnienia ludziom o czasach, kiedy radosna, nieskrępowana energia rave’u była wszędzie, o czasach, kiedy ludzie byli rzeczywiście obecni w chwili, niezależni i wolni. Mam nadzieję, że te zdjęcia posłużą jako celebracja szczerych ludzkich interakcji w szczęśliwszych, mniej skomplikowanych czasach. Mam nadzieję, że ta książka rzuci trochę światła w tym całym mroku i że przypomni nam, dlaczego musimy chronić i zachować najlepsze elementy kultury klubowej.

Pierwsza książka Smitha, Exist to Resist, badała zdelegalizowanie rave’ów w całej Wielkiej Brytanii. Full On, Non Stop, All Over będzie dostępne od 28 czerwca w cenie 35 funtów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →