Kultura musi jeszcze poczekać. Kwarantanna potrwa co najmniej do końca stycznia

News
Obostrzenia zostają na dłużej

Poznaliśmy nowe obostrzenia, które wchodzą w życie 18 stycznia. Jedyne, co się zmieni, to powrót do szkół uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych.

Kultura wciąż zamrożona

Nie było niespodzianki. Na poniedziałkowej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że obowiązujące obostrzenia związane z koronawirusem pozostają w mocy do końca stycznia. Nadal zabronione są zatem zgromadzenia powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowanie dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń. Zamknięta pozostaje też cała kultura, właściciele klubów oraz sal koncertowych także nie zaproszą w styczniu gości w swoje progi.

koronawirus

Koronawirus nie odpuszcza

Ponadto wciąż obowiązuje zamknięcie restauracji – które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz – jak i siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie. Po przyjeździe do Polski wciąż będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna po powrocie do kraju transportem zbiorowym.

– Nie mamy żadnego skoku zachorowań. Nie mamy dynamicznego wzrostu czy zgonów, czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów, łóżek nadal waha się poniżej 50% – powiedział Minister Zdrowia.

Uspokajał również, że biorąc pod uwagę wykorzystanie łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, istnieje w Polsce duży bufor bezpieczeństwa.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Koronawirus realnym zagrożeniem dla branży eventowej?

5 marca 2020
Kultura musi jeszcze poczekać. Kwarantanna potrwa co najmniej do końca stycznia

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Znowu ani słowa o klubach

22 lipca 2020
Kultura musi jeszcze poczekać. Kwarantanna potrwa co najmniej do końca stycznia

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.