Kuba Sojka – Sunny Day EP

3 268
Recenzje
Kuba Sojka – Sunny Day EP

Info

Data wydania:
2014/02/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Zima, jak się okazało nie była taka zła. Przez kilka miesięcy konserwowaliśmy się w czterech ścianach klubów i było w czym wybierać. Rządziło techno, minimale i śpiewana elektronika, a największą bolączką było schowanie do szafy house’u. House bowiem to słońce, wibracje, letni wiatr i jak dla mnie nijak sprawdza się w klubie. Zdecydowanie lepiej słucha się go w słomianym kapeluszu z zimnym drinkiem w dłoni.
Na te coraz cieplejsze dni, fajną zajawką wakacyjną będzie najnowsza epka Kuby Sojki, „Sunny Day„, wydana na londyńskim labelu Souliner. Deep, chicago house i jazz w tych czterech utworach tworzą brzmienie, które trudno będzie podrobić. Tytułowy „Sunny Day” i skrzypce Marcina Łazarza pozwalają przenieść się na gorący piasek bez wychodzenia z domu. To buja niesamowicie! Kolejne numery to bardziej stonowany, minimalistyczny „What You Know” i deepowy, nastrojowy „Long Trip„. W zestawie pojawił się jeszcze ciekawy remix tytułowego utworu.
Kuba Sojka doskonale wie w czym czuje się najlepiej i powodzeniem przekłada to na dobrą muzykę. Zmierza w naprawdę dobrym kierunku, a swoistą wisienką na torcie byłby w tym przypadku drugi album…
Tekst: Piotr Lenda

Tracklista

A1 Sunny Day (violin Marcin Łazarz)
A2 What You Know Short
B1 Long Trip Short
B2 What You Know (Souliner Remix)