’Wykorzystałem uszkodzony syntezator’ – Kuba Sojka o nowym materiale

News

Kuba Sojka powraca jako Psi-Acoustic. Posłuchaj mini albumu "Collage"!

Na początku tego miesiąca ukazało się wydawnictwo Kuby Sojki pod jego eksperymentalnym aliasem Psi-Acoustic. „Collage” to muzyka wymagająca większego skupienia od słuchacza, na której Sojka eksploruje w głównej mierze ambient i drone. Nie brakuje też elementów IDM, glitch, dub techno czy muzyki filmowej.

Pierwsza część, czyli tytułowy „Collage” (strona A) to 24-minutowa improwizacja, która powstała bardzo spontanicznie, wykorzystując uszkodzony syntezator analogowy, który zaczął się rozstrajać. Potem resztę kompozycji dograłem już na pozostałych instrumentach. Druga część, czyli „Nocturne” (strona B) to bardziej przemyślane utwory pod względem konstrukcji, są również bardziej zrównoważone pod względem brzmień, z konkretną opowieścią a nie impulsywną wariacją, jak to było w przypadku strony A. Całość ma bardzo analogowy wydźwięk, zgrywałem ten materiał na taśmę analogową (magnetofon szpulowy Revox), aby nabrało to charakterystycznego brzmienia – tłumaczy artysta.
Materiał jest dostępny w postaci cyfrowej oraz w mocno ograniczonej ilości na kasecie magnetofonowej, którą można zamówić na stronie Bandcamp wytwórni Pionierska Records.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →