Król nastroju wraca do Polski. Nowe daty koncertów Christiana Löfflera

News
Christian Loffler - wywiad

Jest tak uwielbiany w Polsce, że wraca tu niemal co roku, a nawet częściej. Nic w tym dziwnego. Christian Löffler to król budowania nastroju i prawdziwy sztukmistrz muzyki elektronicznej. Niemiecki producent i kompozytor zawita do Polski już we wrześniu, by zagrać dwa koncerty. Oto ich nowe daty.

Szeroki wachlarz stylistyczny i znakomity kunszt producencki sprawiły, że Christian Löffler znalazł fanów w wielu zakątkach muzyki elektronicznej. Z jednej strony Niemiec kojarzony jest z nastrojowym, niespiesznym brzmieniem, z drugiej z hipnotyzującymi, pulsującymi taneczną energią występami. Spektrum tego, co Löffler potrafi zaprezentować na żywo, stawia go w gronie jednych z najciekawszych artystów ostatnich lat. Dokładając do tego liczne, nierzadko gatunkowo odległe wydawnictwa, trudno nie docenić niemieckiego artysty.

Christian Löffler. Magik w każdych okolicznościach

W ostatnim wywiadzie dla Muno, Löffler przyznał, że okoliczności występów – czy to przy siedzącej publiczności, czy to w klubowej przestrzeni – nie sprawiają mu już trudności:

Widzę siebie gdzieś pomiędzy. Pamiętam, że czułem się trochę nieswojo, gdy zaczynałem grać w klubach, ale kiedy pojawiły się możliwości zagrania pierwszych koncertów, szczególnie z siedzącą publicznością, to potrzebowałem jeszcze więcej czasu, by się do tego przyzwyczaić. Teraz uwielbiam to, że mam możliwość grania w obu tych wariantach, a nawet w innych. To sprawia, że jest to ekscytujące dla mnie i dla publiczności.

W Polsce muzyk zaprezentuje się w dwóch wyjątkowych miejscach – 9 września zagra w stołecznej Progresji, a dzień później w poznańskiej Tamie. Wymienione kluby zdają się być idealnymi przestrzeniami dla twórczości Löfflera.

Co knuje Christian Löffler?

Zgodnie z wcześniejszymi słowami, koncerty niemieckiego artysty to mariaż nieoczywistych, czasem skrajnych stylistyk oraz niespodzianka dla publiczności. Jednak w ciemno można obstawić, iż pewną część występu stanowić będzie materiał z wydanego rok temu albumu Lys. Krążek zebrał świetne recenzje.

Christian Löffler – Lys (feat. Menke)

Zagadką pozostaje udział w setliście koncertu utworów z płyty Parallels: Shellac Reworks By Christian Löffler. Ten wydany dla Deutsche Grammophon album to najnowsza pozycja w dyskografii Niemca. Płyta zawiera neoklasyczno-ambientowe wariacje na temat twórczości Beethovena, Bacha, Chopina, Wagnera, Smetany i Bizeta. Löffler – jak ma już w zwyczaju – przemycił do swoich interpretacji pierwiastek współczesnej elektroniki.

Christian Löffler w Polsce – bilety

Wejściówki na oba wydarzenia znajdziecie na portalu Biletomat.pl. Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność.

CHRISTIAN LOFFLER | Warszawa, Poznań

Biletomat.pl
69 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →