Kraków traci swoje najważniejsze festiwale?

News

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w tym roku jedne z najbardziej prestiżowych festiwali w naszym kraju - Sacrum Profanum, Off Plus Camera, Selector oraz Coke Live Music, znikną z kulturalnej mapy Krakowa.

Jak donosi gazeta.pl władze Krakowa przegłosowały zmiany do budżetu na rok 2012, w tym okrojenie finansów dla Krakowskiego Biura Festiwalowego aż o 14 mln zł! Jest to bardzo niepokojąca wiadomość dla najważniejszych polskich festiwali – Selector, Off Plus Camera, Sacrum Profanum oraz Coke Live Music, które w znacznej części lub nawet w całości finansowane są z pieniędzy miasta.

Jak przyznaje Krakowskie Biuro Festiwalowe, tegoroczny budżet w wysokości 18 mln zł wystarczy na organizację jedynie czterech imprez: koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festiwalu Misteria Paschalia, dwóch koncertów w ramach Opera Rara, a także połowy Festiwalu Muzyki Filmowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Kraków poradzi sobie z zaistniałym problemem, a stali uczestnicy festiwali nie będą mieli powodów do zmartwień.

Co Wy na to?

Źródło: krakow.gazeta.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →