Kraftwerk w grudniu w Krakowie!

5 011
Wydarzenie

4 grudnia legendarna formacja Kraftwerk zaprezentuje audiowizualne show 3D przed publicznością zgromadzoną w ICE Kraków Congress Centre.

Kwartet Kraftwerk powstał w 1970 roku z inicjatywy Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Kilka lat później projekt zdobył międzynarodowe uznanie za sprawą swoich rewolucyjnych elektronicznych brzmień oraz muzycznych eksperymentów z robotyką i technicznymi innowacjami. Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert i Falk Grieffenhagen w swoich występach na żywo ukazują wiarę w muzyczną syntezę ludzkiej energii z komputerowymi kompozycjami.
W 2012 roku Kraftwerk przez swoją prezentację „Catalogue” w Museum of Modern Art w Nowym Jorku pozwolił cofnąć się w późne lata 60-te do Dusseldorfu, zataczając koło historii swoich osiągnięć. Seria koncertów 3D w Nowym Jorku zapoczątkowała kolejne występy w najsłynniejszych, eleganckich i awangardowych  galeriach świata: Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, The Opera House w Sydney, The Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Neue Nationalgalerie w Berlinie.
Jednym z przystanków trasy Kraftwerk 3D Concert będzie Kraków. Legendarna formacja wystąpi 4 grudnia w ICE Kraków Congress Centre.

Źródło: materiały prasowe