Kozber – Minor Games EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/12/06
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Soundbar Records to wytwórnia uruchomiona 1,5 roku temu pod patronatem lubelskiego klubu Soundbar. Po kompilacji 'One' słuch po niej zaginął, podobnie jak po klubie, który w maju tego roku zakończył działalność. I kiedy ambitny projekt labela wydawał się zostać spisany na straty, Soundbar Records powraca jako niezależna inicjatywa.

Nowe wydawnictwo SBR to EP-ka 'Minor Games', pod którą podpisał się Kozber, Polak mieszkający na stałe w Londynie. To jednak nie jego nazwisko przyciąga do propozycji Soundbar Records. Prawdziwym wabikiem jest tutaj remikser numeru 'Gillett Square' – Kanadyjczyk Guillaume & The Coutu Dumonts, o którym znów jest głośno za sprawą wydanego kilka miesięcy temu na Circus Company albumu 'Twice Around The Sun'.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

’Minor Games EP' otwiera oryginalny 'Gillett Square', charakteryzujący się ciepłą, funkową linią basową. Motyw ten najwyraźniej spodobał się również Guillaume & The Coutu Dumonts, który w swojej wersji zapętlił jej fragment i wysunął na pierwszy plan. Szkoda tylko, że przez ten zabieg numer utracił głębię pierwowzoru, będącą najomcniejszym punktem 'Gillett Square'.

Druga propozycja Kozbera – 'LateComer' – wydaje się być przeładowana pomysłami, przez co numer traci na spójności wraz z nadejściem każdej kolejnej warstwy. Na szczęście mamy tu „odchudzony” Bearight Remix, który poprawia wizerunek tytułu.

’Minor Games EP' to obiecujący początek nowego rozdziału w działalności Soundbar Records. Jeśli label zamierza współpracować z kolejnymi cenionymi artystami, to ma szansę stać się nowym mocnym graczem na zdominowanym przez Pets Recordings i Your Mama’s Friend polskim rynku muzyki house.

Tekst: Daniel Czarnecki

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Gillett Square feat. Rico Casazza

02. Gillett Square feat. Rico Casazza (Guillaume & The Coutu Dumonts Remix)

03. LateComer

04. LateComer (Bearight Remix)

Polecamy również