Kozber – Minor Games EP

3 046
Recenzje

Info

Data wydania:
2012/12/06
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Soundbar Records to wytwórnia uruchomiona 1,5 roku temu pod patronatem lubelskiego klubu Soundbar. Po kompilacji ‚One’ słuch po niej zaginął, podobnie jak po klubie, który w maju tego roku zakończył działalność. I kiedy ambitny projekt labela wydawał się zostać spisany na straty, Soundbar Records powraca jako niezależna inicjatywa.

Nowe wydawnictwo SBR to EP-ka ‚Minor Games‚, pod którą podpisał się Kozber, Polak mieszkający na stałe w Londynie. To jednak nie jego nazwisko przyciąga do propozycji Soundbar Records. Prawdziwym wabikiem jest tutaj remikser numeru ‚Gillett Square‚ – Kanadyjczyk Guillaume & The Coutu Dumonts, o którym znów jest głośno za sprawą wydanego kilka miesięcy temu na Circus Company albumu ‚Twice Around The Sun’.

‚Minor Games EP’ otwiera oryginalny ‚Gillett Square’, charakteryzujący się ciepłą, funkową linią basową. Motyw ten najwyraźniej spodobał się również Guillaume & The Coutu Dumonts, który w swojej wersji zapętlił jej fragment i wysunął na pierwszy plan. Szkoda tylko, że przez ten zabieg numer utracił głębię pierwowzoru, będącą najomcniejszym punktem ‚Gillett Square’.

Druga propozycja Kozbera – ‚LateComer‚ – wydaje się być przeładowana pomysłami, przez co numer traci na spójności wraz z nadejściem każdej kolejnej warstwy. Na szczęście mamy tu „odchudzony” Bearight Remix, który poprawia wizerunek tytułu.

‚Minor Games EP’ to obiecujący początek nowego rozdziału w działalności Soundbar Records. Jeśli label zamierza współpracować z kolejnymi cenionymi artystami, to ma szansę stać się nowym mocnym graczem na zdominowanym przez Pets Recordings i Your Mama’s Friend polskim rynku muzyki house.

Tekst: Daniel Czarnecki

Tracklista

01. Gillett Square feat. Rico Casazza

02. Gillett Square feat. Rico Casazza (Guillaume & The Coutu Dumonts Remix)

03. LateComer

04. LateComer (Bearight Remix)