Czy ADE wyrzuci Konstantina z lineupu za seksizm?

News

Festiwal odpowiada na petycję, którą podpisało wiele znanch osób z branży muzycznej.

Kilkaset osób podpisało już petycję, która miała na celu usunięcie Konstantina z lineupów imprez Amsterdam Dance Event, jednej z największych konferencji muzycznych na świecie. Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy to w niemieckim magazynie Groove ukazał się artykuł zawierający kontrowersyjne wypowiedzi Konstantina – miał powiedzieć, że uważa za niesprawiedliwe mocne promowanie kobiet w świecie elektroniki, a w jego opinii zazwyczaj są gorsze na scenie od mężczyzn. Artysta wyparł się wszystkiego powołując się na to, że wypowiedzi nie są jego dosłownym cytatem.

Środowisko mu tego jednak nie wybaczyło i nie zapomniało. Petycję podpisali m.in. Discwoman, Varg, Octo Octa czy Pär Grindvik, nie brakuje też nazwisk z polskiej sceny.
„My – kobiety, tancerze, DJ-e, pisarze, bookerzy, aktywiści i melomani – jesteśmy zmęczeni seksizmem w branży muzyki elektronicznej… Nadmierny seksizm przez męskich DJ-ów sprawia, że scena jest niedostępna i niebezpieczna dla kobiet… Seksizm nie jest problemem wyłącznie tego DJa, czy nawet ekipy Giegling. Fakt, że nie udało im się odpowiednio przedstawić swoich poglądów i nadal stoją za nim powinien być traktowany poważnie przez wszystkich w naszej społeczności: bookerów, agentów, promotorów, publiczności i innych DJ-ów. Konstantin nie powinien grać podczas ADE. Każdy ma możliwość wyrażenia swoich poglądów w tej sprawie. Milczenie jest jednoznaczne z współudziałem.”
Co na to Amsterdam Dance Event? Póki co nie zapowiada usunięcia artysty z line up’ów, ale przygotowuje panel poświęcony seksizmowi w branży, na który zaproszą Konstantina. Czy przyjmie zaproszenie? Ani on, ani wytwórnia Giegling póki co nie komentują sprawy.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →