Konkurs detroitZDRóJ rozwiązany!

News

Jako pierwsi mamy zaszczyt przedstawić Wam wyniki konkursu dj'sko- vj'skiego, w którym nagrodą główną jest występ na festiwalu Wisłostarda w Warszawie!

W kwietniu informowaliśmy Was o konkursie ogłoszonym przez agencję detroitZDRóJ pod patronatem muzikanova.pl, magazynu HIRO oraz PR Euro. Dotyczył on DJ’ów oraz VJ’ów, którzy próbkę swych umiejętności przesłać mieli na podany adres mailowy. Z nadesłanych zgłoszeń JURY w składzie członków agencji oraz przedstawicieli patronów medialnych wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach muzycznych (DJ’s) oraz 2 składy VJ’skie.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

I KATEGORIA

 

Zwycięzcami w kategorii minimal/deep/tech/house a jednocześnie osobami, które wystąpią na scenie detroitZDRóJ 20 czerwca 2009 podczas Festiwalu Wisłostrada zostali:

 

  • VJ Imzen Forman Fellowship (ich konkursową pracę możecie obejrzeć poniżej)

W uzasadnieniu Jury napisało:

 

Żaden mix nie zaskoczyl niczym wyjatkowym, wygrał DJ używający narzędzi klasycznych – vinyli decków i mixera. Decydującym było tu połączenie niebanalnej selekcji, repertuarem wykraczającym zdecydowanie poza dzisiejszy „bębenkowy” standard oraz doskonała technika i wyczucie groovu…

zaś w konteście VJów:

…chcemy zaryzykowac – ani muzyka, ani forma zaprezentowanego demo nie jest tym do czego przyzwyczailiśmy sie na imprezach elektronicznych… muzyka nie taktuje na 4/4, za to poziom produkcyjny materiałów użytych w mixie i promo, pozwala sądzić, że występ tych panów będzie dosyć istotnym przeżyciem.

 

II KATEGORIA

 

Zwycięzców w drugiej kategorii electro/nurave/bassline wyłonił magazyn HIRO. Ze względu na bardzo wyrównany poziom, wybrano ex aequo dwoch DJow:

 

oraz

 

  • VJ adin2 (prace poniżej)

 

W uzasadnieniu Jury napisało:

 

Poziom nadesłanych setów był wyrównany, a zwycięskie okazały się być najbardziej energetycznymi ze wszystkich. Wyróżniło je niekorzystanie z najbardziej znanych utworów, na rzecz wyszukanych  propozycji i bardzo dobre wykorzystanie sampli. Świetne połączenie elementów electro, bassline i wplątywanie elementów brzmień lat 90tych…

oraz jeśli chodzi o VJ’ów

…wizualizacje VJa adin2 łączyły klasykę animacji, własne produkcje oraz dobre wyczucie towarzyszącej muzyki. To wszystko sprawiło, że była to najbardziej twórcza produkcja ze wszystkich przesłanych.

 

Zwycięzcy w tej kategorii wystąpią 19 czerwca na scenie magazynu HIRO podczas Festiwalu Wisłostrada.

 

 

W konkursie pojawilo się wiele ciekawych wizji muzycznych, wiele z totalnie innej planety. Przesluchalismy wszystkie,  naszą uwagę zwróciło kilka, ale postanowiliśmy nie przyznawać wyróżnień. Dziękujemy wszystkim DJ’om i VJ’om, którzy wzięli udział w konkursie!

 

więcej:

19-21.06.2009 Festiwal Wisłostrada @ Cypel Czerniakowski Warszawa PROGRAM

 

PRACE VJ’ÓW:

 

VJ Imzen Forman Fellowship

 

detroitZDRóJ konkurs from Mateusz Karma on Vimeo.

VJ adin2:
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →