Orbital kończą karierę!

News

Orbital po 25 latach odkładają swoje słynne świetlne okulary. Bracia Hartnoll postanowili skupić się na solowych karierach.

Phil i Paul Hartnoll zadebiutowali jako Orbital w 1989 roku singlem Chime. Na początku lat 90-tych, kiedy elektroniczna muzyka taneczna dopiero się formowała, bracia przecierali szlak, wydając jako jedni z pierwszych longplay – Green Album. Ich projekt zapisał się do kanonu muzyki elektronicznej, stawiając ich na równi z Underworld, The Chemical Brothers czy Daft Punk

Dziś bracia ogłosili rozpad Orbital i skupienie się na solowych karierach.
Phill skoncentruje się na karierze DJ-skiej, podróżując po całym świecie z torbą wypełnioną po brzegi ekskluzywnymi remiksami numerów Orbital, natomiast Paul będzie wydawać muzykę pod nowym aliasem – 8:58.
– Zawsze fascynowały mnie zegary i czas jako potężna siła, ale także sposób w jaki nas usidlają. 8:58 to moment wyboru, jest prawie godzina dziewiąta. Czy pójdziesz do szkoły? Czy pójdziesz do tej pracy, której nienawidzisz? Każdy czasem musi zmierzyć się z taką decyzją – mówi Paul o swoich inspiracjach związanych z czasem, który jest motywem przewodnim nadchodzącego albumu 8:58.
Nowy album Paula ukaże się 16 lutego 2015 roku na ACP. Tytułowego numeru możecie posłuchać już teraz w muno.fm.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →