Koniec ery gramofonów?

News

Cały przemysł muzyczny przeżył dziś szok po tym jak w Internecie pojawiła się nieoficjalna informacja o zaprzestaniu produkcji gramofonów marki Technics.

Pierwsze gramofony z serii Technics SL-1200 zaprezentowano w 1972 roku i początkowo miały służyć jako domowy sprzęt Hi-Fi. Szybko jednak jego zalety odkryli dj’e, którzy dzięki dwóm gramofonom mogli od tego momentu łączyć ze sobą dwa utwory. Na przestrzeni 37 lat gramofony marki Technics sprzedały się w ponad 3-milionowym nakładzie i stały się standardem w niemal każdym klubie na świecie.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dziś jednak wraz z informacją o tym, że Technics ma zaprzestać produkcję gramofonów Technics 1200 oraz Technics 1210 wraz z początkiem lutego 2010 roku, zawrzało w klubowym środowisku. W serwisie inthemix.com pojawiła się nawet wypowiedź rzecznika prasowego firmy Technics – Iana Northa: „To smutny dzień dla całego przemysłu muzycznego. Ze zwględu na bardzo niską sprzedaż gramofonów Technics na całym świecie, zapadła decyzja o wtrzymaniu ich produkcji.

 

 

Nie od dziś jednak wiadomo, że sprzedaż sprzętu analogowego z roku na rok odnosi coraz większe straty, a to za sprawą digitalizacji całego sektora muzycznego. Playery CD oraz wszelkie systemy DVS wyparły gramofony. Czy firma Technics swoją decyzją zwiastuje początek końca ogólnej produkcji tych urządzeń?

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →