Los Czwórki jest już przesądzony

News

Na częstotliwościach zajmowanych przez Czwórkę już wkrótce nadawane będą głównie programy informacyjne i publicystyczne. Jakie są przyczyny takiej decyzji zarządu?

Na początku marca prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk, poinformowała media o planach zmiany Czwórki w radio mówione. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, decyzja już zapadła i od września częstotliwości, na których obecnie nadaje Czwórka, przejmie istniejące od 2010 roku Polskie Radio 24, będące rozbudowanym kanałem informacyjno-publicystycznym, konkurującym z m.in. TOK FM. KRRiT wyraziła już zgodę na zmianę, potrzebna jest jeszcze akceptacja Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zobacz też: Czy to koniec radiowej Czwórki?

Czwórka nie zniknie jednak całkowicie. Barbara Stanisławczyk zapewnia, że działalność Czwórki będzie kontynuowana, ale stacja nadawać będzie jedynie cyfrowo i w internecie. Nie zmieni się grupa docelowa, audycje nadal będą kierowane do młodych odbiorców.
Powodem zniknięcia Czwórki z analogowego pasma może być niska słuchalność. Według badania Radio Track, od marca do maja br. jej udział w rynku radiowym wyniósł zaledwie 0,3 procenta.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →