Koncerty i festiwale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

News
Fot. TVN24

Klaus-Peter Schulenberg, szef jednego z europejskich potentatów zajmujących się sprzedażą biletów eventowych, sugeruje dopuszczenie do uczestnictwa w koncertach i imprezach wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Angela Merkel tonuje nastroje.

Według Schulenberga, osoby zaszczepione na COVID-19, powinny w pierwszej kolejności móc wrócić do normalnego funkcjonowania. Szef bileterii dodał również, że im szybciej populacja będzie zaszczepiona, tym szybciej odbędą się jakiekolwiek wydarzenia muzyczne.

Jeśli jest wystarczająco dużo szczepionek i każdy może zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy powinni również mieć możliwość wykonania szczepień, jako wymogu uczestnictwa w imprezie.

– powiedział w rozmowie z magazynem WirtschaftsWoche Klaus-Peter Schulenberg.

Festiwale tylko dla zaszczepionych na COVID-19

Fot. Awakenings Festival

Udział na festiwalu tylko za okazaniem zaświadczenia?

Gdy w Polsce kolejne festiwale odwołują swoje wydarzenia, Niemcy obierają inną ścieżkę. W Szlezwiku-Holsztynie powstały specjalne punkty szczepień postawione przez – a jakże – Schulenberga i jego firmę. Co więcej, jedna z najbardziej popularnych zagranicznych bileterii, jest już w posiadaniu specjalnie zaprogramowanego systemu odczytującego karty szczepień.

Skonfigurowaliśmy nasze systemy w taki sposób, że mogą odczytywać karty szczepień. Musimy jak najprędzej poprawić naszą sytuację, tak, abyśmy mogli jak najszybciej przezwyciężyć tę pandemię

– powiedział szef Eventin

Pozostałe kraje związkowe w Niemczech prowadzą ze sobą rozmowy w sprawie szczepień wykonywanych przez firmę niemieckiego biznesmena.

Festiwale tylko dla zaszczepionych na COVID-19

fot. Carsten Dammann für Handelsblatt

Angela Merkel: Nie wszystko jest jeszcze jasne

Warty uwagi w obliczu tej sprawy i planów wystosowanych przez Klausa-Petera Schulenberga, jest wywiad z Angelą Merkel. Ta, we wtorkowej rozmowie na antenie stacji ARD w programie Farbe bekennen, broniła się głównie przed krytyką związaną z kulejącym, zdaniem niemieckiego społeczeństwa, systemem szczepień przeciwko COVID-19. Zdaniem Kanclerz, na chwilę obecną Niemcy muszą zapomnieć o specjalnych ulgach wyłącznie dla osób zaszczepionych. Merkel uważa, iż dopóki nie jest jasne, czy osoby, które zostały zaszczepione, mogą zarażać innych, dopóty nie można ich traktować inaczej, niż tych, które nie zostały zaszczepione.

Angela Merkel w programie Farbe bekennen 02.02.2021

Nie planujemy szybkiego złagodzenia ograniczeń. Dwutygodniowe otwarcie, po którym mieliśmy wzrost zakażeń w przeszłości, nie jest żadnym rozwiązaniem. Konieczne jest zrównoważone wyjście z pandemii, ponieważ wciąż musimy kontrolować ewentualne mutacje wirusa

– powiedziała Merkel

Zgodnie z planami rządu, każdy obywatel Niemiec powinien zaszczepić się do końca lata.

Zdjęcie główne: TVN24

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Lato w Niemczech bez festiwali. Zakaz organizowania imprez masowych do końca sierpnia

16 kwietnia 2020
Koncerty i festiwale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Niemcy zwiększyły fundusze na sztukę i kulturę w przyszłym roku do kwoty do 2,2 mld euro

4 grudnia 2020
Koncerty i festiwale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.