Kompilacja Elektroniczny Szczecin po raz trzeci

384

Oddolna aktywność muzyczna lokalnych scen zawsze bardzo nam się podoba i imponuje. Konsolidacja sceny wspierająca kreatywność artystów zawsze zasługuje na uznanie. Dziś meldujemy o Szczecinie! Elektronicznym Szczecinie.

Inicjatywa Elektroniczny Szczecin – historia

Elektroniczny Szczecin to lokalna inicjatywa muzyczna, która powstała w marcu 2013 roku. Projekt ten od samego początku wspiera i promuje lokalną scenę miasta: producentów, DJ-‚ów, kolektywy, kluby oraz inne inicjatywy, organizując przy tym autorskie wydarzenia muzyczne w różnych lokalizacjach Szczecina. Elektroniczny Szczecin to przede wszystkim dobre i sprawdzone informacje dotyczące wydarzeń oraz twórczości, skierowane do odbiorców elektroniki w portowym mieście, które można śledzić na Facebooku czy Instagramie.

Kompilacje z elektroniką

W ramach działalności polegającej na wspieraniu lokalnych producentów, Elektroniczny Szczecin stworzył do tej pory dwie kompilacje muzyczne, na których swoje utwory udostępnili artyści związani z tym miastem. Mowa o ESLK, czyli Elektroniczny Szczecin Lokalna Kompilacja .

Daniel Stetting – Nobody Listen To Techno (Sonda Live Edit)

Na poprzednich znalazło się kolejno czternaście, trzynaście, a teraz aż siedemnaście utworów. Premiera pierwszej składanki miała miejsce w październiku 2015 r., drugiej zaś – tuż przed świętami w grudniu 2018 r.

Czy wspomnieliśmy już, że wszystkie wypuszczone albumy są do darmowego pobrania?

Elektroniczny Szczecin NR 3

Trzecia kompilacja ma swoją premierę 16 marca 2020 r.

Najświeższe wydawnictwo jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Zostało także wydane w limitowanym nakładzie jako gadżet opaska-pendrive , co oznacza, że możecie je zabrać i przesłuchać dosłownie wszędzie!

Elektroniczny Szczecin 3 Pendrive

Wszystkim rekomendujemy zapoznanie się z tym materiałem: to bardzo interesująca mieszanka dźwięków house, techno i disco. Nasi faworyci to nowe track od Floating Groove, kapitalny jazz-house’owy Speek i Tropiki z editem piosenki Haliny Frąckowiak.

Dodajmy, że przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu w ramach Mecenatu Kulturalnego Miasta Szczecin.

Tropiki – Dalt Wisney (Edit)