Nocne kluby walczą o lepszą Warszawę

News

Warszawskie lokale jednoczą się w stowarzyszeniu Komisja Klubowa, by bronić swojego dobrego wizerunku przed konserwatywnymi mieszkańcami i władzami miasta. Klubom odbiera się zasługi kulturotwórcze, a zarzuca zakłócanie ciszy nocnej i porządku.

Spory między mieszkańcami, władzami a właścicielami lokali na temat przestrzegania ciszy nocnej i zakłócania porządku to sprawa, która dotyka każde większe miasto w Polsce. Warszawa latem spróbowała rozwiązać ten problem poprzez podpisanie porozumienia między mieszkańcami, właścicielami lokali i wiceprezydentem miasta, nazwanego Kodeksem Dobrych Praktyk. Kodeks określa zasady, dzięki którym lokale nocne miałyby być mniejszą udręką dla sąsiadów. Chodzi m.in. o pilnowanie poziomu hałasu, informowanie z wyprzedzeniem o większych eventach czy dbanie o to, by po ulicy nie walały się puste butelki. Inicjatorem kodeksu było m.in. stowarzyszenie niezadowolonych mieszkańców – Ciszej, proszę.

Odpowiedzią na tego typu zrzeszenia jest zawiązana właśnie Komisja Klubowa, która ma pokazywać, że warszawskie lokale to nie przybytki rozpusty, ale miejsca kulturotwórcze, które robią dla ludzi i dla miasta dużo dobrego – mówi Michał Borkiewicz z Planu B w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Komisja ma reprezentować lokale nocne podczas rozmów z włodarzami miasta i pilnować, by cała branża przestrzegała kodeksu. Ma to wpłynąć na obniżenie negatywnych opinii lansowanych przez konserwatywne środowiska.

Czy misja Komisji Klubowej się powiedzie i uda się zwalczyć negatywną opinię na temat klubokawiarnii, nakręconą przez mainstreamowe media oraz mieszkańców, którzy nie do końca rozumieją sens życia nocnego? Miejmy nadzieję!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

źródło: warszawa.gazeta.pl
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →