Kolejny miliard na ratunek branży. Czy dzięki temu brytyjskie kluby będą w stanie przetrwać?

Fot. Karwai Tang / Getty Images
News

Szalejąca od jakiegoś czasu odmiana Covid-19 zwana Omicron, powoli zbiera swoje opłakane żniwa. Zdaniem raportu przygotowanego przez UKHospitality, wiele firm z branży hotelarskiej w samym tylko grudniu straciło 60 procent swoich przychodów. Widmo katastrofy brytyjski rząd stara się zniwelować na wiele sposobów, w tym znanymi od miesięcy na całym świecie pakietami ratunkowymi. Kolejny, tym razem wynoszący miliard funtów, ma pomóc firmom, który grozi upadek i drastyczny spadek obrotów w kolejnych miesiącach.

Niespodziewana pomoc ogłoszona przez kanclerza brytyjskiego skarbu państwa, Rishi Sunaka, gryzie się z jego słowami z ubiegłego tygodnia. Jeszcze 16 grudnia członek Partii Konserwatywnej deklarował kategoryczny brak kolejnego wsparcia dla sektora hotelarskiego, gdyż jak twierdził „wariant Omicron jest na fali wznoszącej, a poza tym istnieją już środki mające pomóc targanemu problemami finansowymi sektorowi”. Po upływie tygodnia sytuacja nabrała nowego kształtu, a wyraz temu dał… Sunak, który ogłosił pakiet ratunkowy w wysokości miliarda funtów dla firm, które m.in. straciły biznes w związku z najnowszą odmianą koronawirusa.

Wielka Brytania, koronawirus, Covid-19, pakiet, Rishi Sunak, brytyjski rząd
Fot. FOLD

Brytyjska branża hotelarska z pomocą rządową

Wspominany przez nas przy okazji Wielkiej Brytanii wiejący raz za razem inaczej wiatr i tym razem sprawdza się, jak mało co w przypadku Wyspiarzy. Zdaniem Sunaka, rząd musiał zainterweniować, ponieważ „rozprzestrzenianie się wariantu Omicron oznacza, że firmy w sektorze hotelarskim i rekreacyjnym stoją w obliczu ogromnej niepewności, w kluczowym dla siebie czasie”. Skarb Państwa, chcąc wybrnąć z trudnej sytuacji, zapowiedział również dodatkową pomoc w wysokości 30 milionów funtów na ratowanie muzeów i teatrów. Nadal jednak nie sprecyzowano czy i w jaki sposób kluby nocne otrzymają wsparcie finansowe w ramach rzeczonego pakietu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przedsiębiorstwa upadają, ludzie tracą środki do życia, a przemysł jest sparaliżowany. Mieszane komunikaty, w połączeniu z dodatkowymi ograniczeniami, miały w ciągu ostatnich dwóch tygodni katastrofalny wpływ na nasz sektor. W tym krytycznym momencie potrzebujemy silnego przywództwa i jasnej ścieżki od rządu z długoterminową strategią dla nowych wariantów wirusa. Każdy funt pomocy jest bardzo potrzebny, jednak zaproponowany pakiet to kropla w morzu naszych potrzeb.

powiedział Michael Kill, dyrektor naczelny Night Time Industries Association

Zaproponowany przez Sunaka pakiet ma składać się z czterech elementów. Obejmować ma on dotacje dla firm hotelarskich i rekreacyjnych warte do 6 tys. na lokal oraz kolejne pozostałe dotacje dla firm warte łącznie niewiele ponad 100 milionów funtów.

Brytyjski rząd ponownie wprowadza Statutory Sick Pay Rebate Scheme (SSPRS). Będzie to tymczasowy program wspierający pracodawców stojących w obliczu podwyższonego poziomu absencji chorobowej z powodu COVID-19. SSPRS będzie refundował małym i średnim pracodawcom koszty SSP związane z COVID-19 przez okres do dwóch tygodni na pracownika.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →