Kolejny krok, na który nie jest za późno. Debiut braci Eno w końcu stanie się faktem.

Fot. Cecily Eno
News
Brian & Roger Eno

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na debiutancki występ niż Akropol w samym środku lata? Zdania są podzielone. Jednak tymi, którzy uważają inaczej są bracia Brian i Roger Eno, którzy 8 sierpnia wystąpią wspólnie po raz pierwszy na żywo w trakcie Athens Epidaurus Festival.

Grecki festiwal uważany jest za najważniejszy kulturalny event tego typu w kraju i jeden z najstarszych dotyczących sztuk performatywnych w Europie. Pierwsza edycja miała miejsce w 1955 roku dzięki działaniom Georgiosa Rallisa, jednego z ówczesnych ministrów greckiego rządu. Festiwal od początku istnienia prezentuje artystów ze świata teatru, tańca i muzyki – uznanych zarówno w Grecji, jak i na świecie.

Brian & Roger Eno

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Athens Epidaurus Festival wraca w tym roku

Potrzeba było dopiero pandemii aby ateński festiwal zaprzestał swojej normalnej działalności. Odbywająca się m.in. w Herodeionie, EpidaurosPireusie między majem a październikiem impreza ugości 80 artystów, z czego 50 stanowią Grecy. Wśród szerokiego spektrum artystów z zakresu teatru, tańca, opery, literatury i muzyki znaleźli się m.in Max Cooper, Ólafur Arnalds, Nene H & Basiani Choir. W 35-rocznice katastrofy w Czarnobylu swoje wykony zaprezentują Hildur Guðnadóttir, Chris Watson i Sam Slater.

Naszym celem jest możliwość realizacji naszych planów, oferując je społeczeństwu poprzez fizyczną obecność lub – jeśli to konieczne – online. Zmieniamy kształt festiwalu tak, by mógł pomieścić nas wszystkich. Ze wszystkimi produkcjami, które zostały odwołane w zeszłym roku i przeniesione na ten rok. Wszystkie nowe działania i projekty, które przygotowywaliśmy z troską i entuzjazmem przez tak długi czas.

– skomentowała Katerina Evaggelatou, jedna z osób zarządzających festiwalem

Athens Epidaurus Festival 2021 Programme

Wyjątkowym, zapowiedzianym hucznie występem będzie jednak ten z 4 sierpnia, autorstwa braci Eno. Brian i Roger, którzy nagrywają od 1983 roku, nie występowali dotychczas na żywo jako duet. Swoją pierwszą wspólną muzykę wydali w 2020 roku za sprawą EP-ki Luminous i albumu Mixing Colours nakładem Deutsche Grammophon.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →