Kolejny krok, na który nie jest za późno. Debiut braci Eno w końcu stanie się faktem.

Fot. Cecily Eno
News
Brian & Roger Eno

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na debiutancki występ niż Akropol w samym środku lata? Zdania są podzielone. Jednak tymi, którzy uważają inaczej są bracia Brian i Roger Eno, którzy 8 sierpnia wystąpią wspólnie po raz pierwszy na żywo w trakcie Athens Epidaurus Festival.

Grecki festiwal uważany jest za najważniejszy kulturalny event tego typu w kraju i jeden z najstarszych dotyczących sztuk performatywnych w Europie. Pierwsza edycja miała miejsce w 1955 roku dzięki działaniom Georgiosa Rallisa, jednego z ówczesnych ministrów greckiego rządu. Festiwal od początku istnienia prezentuje artystów ze świata teatru, tańca i muzyki – uznanych zarówno w Grecji, jak i na świecie.

Brian & Roger Eno

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Athens Epidaurus Festival wraca w tym roku

Potrzeba było dopiero pandemii aby ateński festiwal zaprzestał swojej normalnej działalności. Odbywająca się m.in. w Herodeionie, EpidaurosPireusie między majem a październikiem impreza ugości 80 artystów, z czego 50 stanowią Grecy. Wśród szerokiego spektrum artystów z zakresu teatru, tańca, opery, literatury i muzyki znaleźli się m.in Max Cooper, Ólafur Arnalds, Nene H & Basiani Choir. W 35-rocznice katastrofy w Czarnobylu swoje wykony zaprezentują Hildur Guðnadóttir, Chris Watson i Sam Slater.

Naszym celem jest możliwość realizacji naszych planów, oferując je społeczeństwu poprzez fizyczną obecność lub – jeśli to konieczne – online. Zmieniamy kształt festiwalu tak, by mógł pomieścić nas wszystkich. Ze wszystkimi produkcjami, które zostały odwołane w zeszłym roku i przeniesione na ten rok. Wszystkie nowe działania i projekty, które przygotowywaliśmy z troską i entuzjazmem przez tak długi czas.

– skomentowała Katerina Evaggelatou, jedna z osób zarządzających festiwalem

Athens Epidaurus Festival 2021 Programme

Wyjątkowym, zapowiedzianym hucznie występem będzie jednak ten z 4 sierpnia, autorstwa braci Eno. Brian i Roger, którzy nagrywają od 1983 roku, nie występowali dotychczas na żywo jako duet. Swoją pierwszą wspólną muzykę wydali w 2020 roku za sprawą EP-ki Luminous i albumu Mixing Colours nakładem Deutsche Grammophon.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →