Kolejna edycja Inner Tension już w piątek w klubie Smolna

News

Seria imprez Inner Tension wydana spod ręki Błażeja Malinowskiego powraca do warszawskiego klubu Smolna. W związku z tym polski producent przygotował nie małą niespodziankę. Piątkowej nocy dojdzie bowiem do wspólnego występu współzałożyciela Funfte Strasse z headlinerem eventu, Claudio PRC.

Dla mieszkającego na co dzień w Berlinie artysty będzie to już trzecia impreza Inner Tension zorganizowana w murach stołecznego klubu. W trakcie dwóch poprzednich odsłon mogliśmy usłyszeć takich artystów jak Svreca, Adriana Lopez, Artefakt i duet Deep Space Helsinki. Nachodząca impreza niesie za sobą wspólny i zarazem premierowy występ Błażeja Malinowskiego z Claudio PRC w formule b2b. Oprócz dwójki przyjaciół popularną „piwnicę” swoją obecnością zaszczycą Dtekk, a także Litwin Kameu. Patio tego wieczoru należeć będzie do Raidho i Fresha. Warto zaznaczyć, że kolejna część cyklu odbędzie się w drugiej połowie czerwca w belgijskim Fuse.

Błażej Malinowski i Claudio PRC – debiutanckie b2b

Nie jest tajemnicą, że zarówno Błażej i Claudio darzą się wielką sympatią. Żeby jednak przybliżyć genezę przyjaźni obu panów, należy cofnąć się do kwietnia 2014 i imprezy Phorma Label Night w nieistniejącym już klubie Brzozowa 37. W związku z pierwszym wydaniem winylowym naszego rodaka w szwedzkiej wytwórni Phorma, impreza przyniosła dodatkowo debiutancki występ Claudio w Polsce.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Błażej Malinowski – Dual Reality

Kolejne lata znajomości doprowadziły artystów do wielu wspólnie zagranych imprez. Wystarczy wymienić Volumi Dinamici w czeskiej Pradze, Why So Silent w Warszawie, czy w poznańskiej Tamie. Podobnież, jak w przypadku sceny, również na polu producenckim Polak i Włoch rozumieją się bez słów. Dla przykładu wystarczy przytoczyć obecność Błażeja na dwóch wydawnictwach Claudio na poczet labelu Semantica Records: Volumi Dinamici i Volumi Dinamici Extended.

Claudio PRC (With Blazej Malinowski) – Disteso

Kameu i Dtekk: Up To Date i Białystok

Tak, jak w przypadku Błażeja i Claudio, pozostałą dwójkę artystów piątkowego eventu wiele ze sobą łączy. Jędrzej Dondziło (Dtekk) jest personą w świecie polskiej elektroniki, której nie trzeba przedstawiać. Dyrektor artystyczny festiwalu Up To Date, a od niedawna również właściciel białostockiego klubu FOMO.

Up To Date 2019: Niespodzianka

To właśnie odbywający się w Białymstoku festiwal odwiedza regularnie pochodzący z Litwy Filipas Rimkus, znany szerzej jako Kameu. Nic dziwnego. Odległość jaka dzieli stolicę województwa Podlaskiego i Wilno wynosi zaledwie 300 kilometrów. To mniej więcej tyle, ile między Gdańskiem i Warszawą.

Dzięki działalności w Black Wave i minimal.lt, najważniejszych ugrupowaniach zajmujących się elektroniką na Litwie, Kamemu jest jednym z najbardziej wpływowych artystów w swoim kraju. Piątkowy udział w Inner Tension nie będzie pierwszym występem Filipasa w Polsce. Premierowy gig Litwina w kraju nad Wisłą przypada albowiem na 2015 rok w… Białymstoku, a konkretnie na imprezę zorganizowaną przez Boiler Room. Trzy lata później to ponowne odwiedziny w rodzinnym mieście Dtekka i występ na Taste The East.

Muzyka w wykonaniu Kameu jest różnorodna jak on sam. W wyrafinowany sposób łączy w sobie spokój i beztroskę litewskich lasów, jak również surowość betonowych ścian klubów tętniących życiem w środku nocy. Nietrzymający się sztywno jednego gatunku stara się eksperymentować zarówno z głębszymi i szorstkimi dźwiękami, jak i tymi ambientowymi, czy oldschoolowymi.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →