Kokaina warta 1,2 mln funtów znaleziona w wózku inwalidzkim

Fot. Guardian.com
News
Kokaina w fotelu

Aż 13 kilogramów kokainy ukrywał w swoim pojeździe "niepełnosprawny" Hiszpan.

Kokaina w fotelu

Pies policyjny wywęszył prawie 13 kilogramów kokainy o wartości 1,2 mln funtów ukrytych w wózku inwalidzkim na jednym z włoskich lotnisk. Nietypowy bagaż przyleciał z Dominikany, a kiedy „niepełnosprawny pasażer” (właściciel wózka, który poprosił personel lotniska o pomoc w jego prowadzeniu) został zapytany o swój fotel… po prostu wstał i oddał się w ręce funkcjonariuszy prawa. Mężczyzna został następnie przewieziony do miejscowego więzienia, gdzie władze sądowe podtrzymały decyzję o jego zatrzymaniu w oczekiwaniu na śledztwo w sprawie nielegalnego przemytu narkotyków.

Wyspecjalizowana jednostka psów została rozmieszczona na lotnisku Malpensa, aby sprawdzić pasażerów i ich bagaże z lotu z Dominikany, ponieważ kurierzy narkotykowi wcześniej używali już kilkakrotnie tej trasy

– napisała w specjalnym oświadczeniu włoska policja.

Żandarmeria wojskowa Guardia di Finanza zamieściła poniższy filmik ze wpadki, na którym widać, jak rozcinają wózek inwalidzki wypełniony po brzegi białym proszkiem:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kreatywni handlarze narkotyków

Ostatecznie policja wyciągnęła z wózka aż 11 paczek kokainy, ważących w sumie 13,35 kg, co mogło przełożyć się na około 27 tysięcy indywidualnych dawek sprzedawanych na włoskich ulicach.

Handlarze narkotyków nie raz już udowodnili, że są bardzo kreatywni w swoich sposobach przemycania niedozwolonych substancji i używek. W zeszłym tygodniu śledczy z U.S. Customs and Border Protection znaleźli ponad 1500 funtów kokainy zapakowanej w przesyłkę chusteczek dla dzieci, o czym pisaliśmy tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →