Kobosil i jego R-Label Group przedstawiają: „SEKTION 1”

Artykuł
kobosil

R-Label Group, czyli marka której dowodzi niemiecki DJ i producent Kobosil, wypuściła na rynek prawdziwą muzyczną bombę. Mowa o SEKTION 1 - albumie zwanym potocznie Various Artists, na którym znajdziemy utwory artystów zarówno tych, którzy współpracowali wcześniej z niemiecką wytwórnią, jak również tych z mniejszym dorobkiem artystycznym.

SEKTION 1. Stare wygi i nowe twarze

Fanom niemieckiego undergroundu nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Niemiecka marka R-Label znana jest na rynku wydawniczym, jako jedna z najbardziej bezkompromisowych w swojej dziedzinie. Pod względem doboru producentów, aspektem muzycznym i wizerunkowym. Jej głową i założycielem jest Kobosil, który na co dzień ściśle współpracuje z inną znaną berlińską wytwórnią Berghain Ostgut Ton. Na przestrzeni lat wielu artystów światowego topu współpracowało z berlińską platformą, stąd też ich obecność na najnowszym longplayu. 

SEKTION 1 – najprościej rzecz ujmując – to połączenie doświadczonych producentów z tymi mniej znanymi. Obecność na albumie takich wirtuozów producenckich jak Dax J, Parallx, Somewhen, Clara Cuve, Tham czy Rikhter nikogo nie powinna dziwić. Ściśle związani z R-Label Parallx i Rikhter, którzy od dłuższego czasu współpracują z niemiecką marką, są niejako jej znakiem rozpoznawczym. Największe hity obu producentów tj. Red Clouds z EP-ki RR1 i Phiom Enhah z RIK1 EP, zostały wydane właśnie w berlińskiej oficynie. Warto zaznaczyć, że w rankingu na najpopularniejszy utwór 2019 roku, platforma HATE umieściła Phiom Enhah na trzecim stopniu podium.

Rikhter – Phiom Enhah

Nie od dziś wiadomo, że R-Label Group znana jest z promowania wydawnictw wschodzących berlińskich producentów, których muzyka charakteryzuje się ponurym i buntowniczym podejściem. In Verruf (znany początkowo jako Dance or Die) i New Frames idealnie potwierdzają tę tezę. Swoje debiutanckie EP-ki wydali właśnie na poczet niemieckiej marki.

Obecność na albumie nieznanych szerszej publiczności Wallis, Afem Syko i Mp3heat.ru może nieco zaskakiwać. Jednak po przesłuchaniu Hard Definitions czy Like Soldiers wszelkie wątpliwości, co do słuszności doboru takich a nie innych debiutantów, znikają.

SEKTION 1. Sold out pierwszego dnia

Nie minęły 24 godziny, a jak grom z jasnego nieba spadła informacja o całkowitej wyprzedaży SEKTION 1 z portalu Hard Wax. Zazwyczaj skromni w prowadzeniu social mediów ludzie skupieni w okół R-Label, prędko zareagowali na zaistniałą sytuację krótkim oświadczeniem na Facebooku:

Przyznajemy szczerze, że jesteśmy przytłoczeni waszą szaloną reakcją. Nasz dystrybutor Hard Vax właśnie nam zakomunikował, że SEKTION 1 został całkowicie wyprzedany, zanim na dobre zabraliśmy się za rozpowszechnianie informacje o jego wydaniu. Cieszymy się, że wszyscy wspieracie nas w tych trudnych czasach. Właśnie zamówiliśmy ponowne wydanie.

Pierwsze wydawnictwa marki przypadają odpowiednio na 2014 i 2016 rok, a ich autorem jest nie kto inny jak Kobosil. Eksperymentalne i ambientowe, w porównaniu do dzisiejszych publikacji RK1 i RK2, mocno odstają od współczesnych publikacji samego Kobosila, jak i reszty producentów wydających w niej swoje EP-ki. Dopiero za sprawą RP2 i Parallxa we wrześniu 2017 niemiecki hegemon „podziemia” zaczął wspinać się na wydawniczy szczyt undergroundu.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →