Kobiety przejmują scenę FUTURE!/Carbon na Tauron Nowa Muzyka

366
News

Tegoroczną odsłonę jednej z najbardziej zaskakujących scen zdominują kobiety.  Zagrają na niej artystki i artyści reprezentujący tak różne gatunki, jak eksperymentalna elektronika, offowy pop, rap i queer techno.

Scena Carbon i jej goście są dla wielu źródłem największych muzycznych zaskoczeń na festiwalu. Występy niemal anonimowych twórców okazują się wielkimi wydarzeniami. Nie inaczej będzie tym razem.

Tegoroczny skład sceny FUTURE!/Carbon jest, jak zwykle, nieprzypadkowy. Dziś, do ogłoszonej wcześniej Fatimy Al Qadiri live, dołącza 13 intrygujących artystek i artystów z różnych stron świata.

Najbardziej znaną twórczynią w tym zestawieniu jest LAFAWNDAH. Jej nagrania utrzymane są w stylistyce eksperymentalnego R&B i nowoczesnego art-popu.

Emocji dostarczy także występ kontrowersyjnego bułgarskiego performera, choreografa, kompozytora, wokalisty oraz artysty wizualnego Ivo Dimcheva.

Równie charakterystyczne, choć nieco inne brzmienia, zaprezentuje francuska wokalistka i producentka coucou chloe. Na żywo prezentuje eksperymentalną fuzję najnowocześniejszych trendów muzyki klubowej i hiphopu.

Nie zabraknie również zupełnie odmiennej estetyki. Kubańska wiolonczelistka Ana Carla Maza śpiewa barwny, wyrafinowany pop z latynoską wrażliwością.

Raperka AWA pochodzi z Zimbabwe, jej główne inspiracje to południowoafrykański hiphop i kwaito.

Z kolei pochodząca z Argentyny Tatiana Heuman tworzy wielowarstwowe, zdekonstruowane piosenki o popowym sznycie, ale eksperymentalnej treści.

Jak co roku, nie zabraknie przedstawicieli polskiej sceny offowej. MUKA to zglitchowany IDM o abstrakcyjnej formie i bogatych melodiach. Duet tworzą Kacha Kowalczyk (wokalistka Coals) oraz producent Paszka aka Szymon Sapalski.

Na scenie FUTURE!/Carbon usłyszymy także reprezentantów kolektywu Oramics: Avtomat (hybrid dj set), dogheadsurigeri (dj set), ISNT (liveact), Mala Herba (liveact) i Monster (dj set).

Tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Katowicach.