Klub Protokultura znika z klubowej mapy Trójmiasta

News
proto logo okladka

Gdański klub Protokultura, który na trójmiejskim rynku klubowym działał od 6 lat, nieoczekiwanie żegna się ze swoimi fanami.

Protokultura: 6 lat istnienia klubu.

Klub Protokultura to miejsce, które powstało 6 lat temu na terenie Stoczni Gdańskiej w hali numer 29B. Przez ostatnie lata klub zorganizował setki eventów związanych z szeroko pojętą muzyką klubową oraz alternatywną, budując miejsce inne niż wszystkie. Fani elektroniki mogli posłuchać na dwóch scenach takich gatunków jak psytrance, techno, house, dubstep, drum&bass, electro, rap i wiele więcej. Industrialny klimat stoczni, zagraniczne bookingi, stworzenie dla klubowiczów letniego spotu w postaci Doku oraz Patio Protokultura, a tym samym wzrost zainteresowania, umocniło pozycję klubu w Trójmieście. Projekty charytatywne, wsparcie młodych artystów poprzez Prototypy czy różnego rodzaju wydarzenia kulturalne były również w stałym programie klubu.

Patio Protokultura

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nagła sytuacja z pandemią koronawirusa również nie była łatwa dla gdańskiej miejscówki. Zbiórka na przetrwanie trudnego okresu, wytrwałość właścicieli oraz wsparcie klubowiczów dało nadzieję na powrót w sezonie 2021 w pełnej krasie. Wszystkie te plany legły w gruzach zaledwie kilka dni temu…

Dziady – Protokultura

 

Klub Protokultura opuszcza Gdańsk.

We wtorkowy wieczór, niespodziewanie pojawiła się oficjalna informacja, że klub Protokultura kończy swoją działalność i opuszcza tereny Stoczni Gdańskiej. Decyzja o natychmiastowym zamknięciu klubu ma związek z przejęciem hal przez nowego dewelopera. Dokładna treść komunikatu dostępna jest na facebook’owym fanpage klubu. Ludzie odpowiedzialni za gdański projekt nie kryją rozgoryczenia decyzją osób, którzy zajmują się kultura na terenach po-stoczniowych.

PRZECZYTAJ: Oświadczenie klubu Protokultura

Nasuwa się wiele pytań, w tym również to, czy obecna przestrzeń będzie wykorzystana również pod projekt kulturalny. Okolice klubu Protokultura słyną z miejsca tętniącego życiem klubowym, a programy działających tam spotów wzajemnie się uzupełniały i dawały klubowiczom wielką alternatywę w wyborze muzyki. Na więcej informacji pozostaje nam na razie poczekać.

Zobacz także: Muno.pl Poleca – TOP5 miejscówek na lato.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kup Bilet Otwarty na dowolne wydarzenie

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →