KLP – Heater

302
Playlista
KLP

Jakby nie było Wam wystarczająco ciepło, mamy gorącą nowość prosto z Australii. KLP podgrzewa atmosferę jeszcze bardziej za sprawą kawałka Heater.

KLP, czyli Kristy Lee Peters, to pochodząca z Sydney wokalistka i producentka. W swoim kraju artystka jest już doskonale znana, zarówno dzięki własnej twórczości, jak i współpracy z innymi muzykami. Skrillex, Slumberjack czy Zimmer to tylko niektóre z postaci, z którymi przyszło kooperować Australijce.

KLP odnajduje się w szerokopojętej muzyce elektronicznej, począwszy od elektropopu, przez UK garage, momentami zahaczając o dubstep czy tech-house. Stylistyczne spektrum jej twórczości jest naprawdę imponujące. Wygląda jednak na to, że Australijka chce przejść do konkretów i postawić wszystko na jedną kartę. Zapowiadany na ten rok materiał ma być nowym otwarciem dla jej kariery. Zwiastuje go numer Heater.

Najnowszy utwór KLP to pop podrasowany domieszką techno. Surowy, brudny, hipnotyzujący klimat przypomina produkcje z końca lat 90. Pomimo ciężaru dźwięków, numer ma zadatki na niemal radiowego bangera.

Jeśli jednak Heater to dla Was za wiele, sprawdźcie poprzednie nagrania KLP. Opublikowany w kwietniu, zamieszczony wyżej kawałek Until I Find You, mógłby z powodzeniem wylądować w repertuarze Jessie Ware czy BANKS. Posłuchajcie sami.

KLP nie ukrywa jednak, że coraz bliższe są jej klubowe klimaty. O tym przekonuje numer Under The Influence, w którego produkcji udzielili się Kilian & Jo.