Klasyki z Pets Recordings i jubileuszowa kompilacja

News
pets recordings

Wytwórnia duetu Catz 'n Dogz - Pets Recordings jest już  od 10 lat na rynku! Z tej okazji wspominamy najciekawsze pozycje z ich katalogu oraz cieszymy się na najnowszą składankę!

Stworzenie labelu wokół przyjaźni

W 2010 roku Grzegorz Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk z Catz 'n Dogz wystartowali z wytwórnią nawiązującą do nazwy ich duetu. Tę dekadę wypełnił dość pokaźny zbiór muzyki house, techno i zorientowanej na przyszłość muzyki elektronicznej. To 10 lat budowania społeczności, wprowadzania na scenę nowych, ekscytujących talentów z całego świata. 10 lat wspierania również lokalnych talentów i bycia dumnym produktem Polski. 10 lat przyjaźni. 10 lat nagrań Pets Recordings.

Wytwórnia z misją „keeping it REAL”

Kiedy Catz 'n Dogz zakładali własną wytwórnię w 2010 roku, ich jedyną misją było zapewnienie, że nigdy nie stanie się ona „tylko kolejną wytwórnią taneczną”, lecz czymś znacznie więcej. Po tym czasie można spokojnie podsumować, że ich misja została wypełniona z sukcesem. Prowadząc przez lata tak szeroką działalność wydawniczą, połączoną z grywaniem setów i nagrywaniem własnych numerów, zawsze skupiali się na muzycznej duszy, relacjach międzyludzkich w muzycznym biznesie ( „od przyjaciół dla przyjaciół”) i prawdziwości. Tak – pojęcia  „realness” i „keeping it real” to naczelne wartości w kulturze klubowej i hip-hopie, gdzie nie ma miejsca na sztuczne emocje, udawanie kogoś, kim się nie jest i sprzeniewierzanie wartościom i etyce tych gatunków muzyki. Chcesz być szanowany – pozostań prawdziwy!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Początki budowania katalogu – pierwsze klubowe bangery

Katalogowym numerem 1 labelu była oczywiście pozycja Catz 'n Dogz Something Will Come Out, będąca surową i jakże dosłowną zapowiedzią wydawniczego projektu.

Catz 'n Dogz – Something Will Come Out

Wśród pierwszych wydawnictw pojawiały się prawdziwe bangery – jak ten ponadczasowy, pozytywny i ściągający na parkiet numer KiNKA i Rachel Row Follow The Step. Już niebawem usłyszycie nową wersję tego klasyka!

KiNK & Rachel Row – Follow The Step

Pets Recordings to również label, który pomógł wystartować „z wysokiego C” reprezentantowi Bristolu – fascynatowi brzmień jungle, a  potem house i garage – Eats Everything. Entrance Song znajduje się do dziś w case’ach wielu DJ-ów i stał się klasykiem.

Eats Everything – Entrance Song

Dwa lata temu na Pets pojawia się znakomity singiel utalentowanego Irlandczyka –  Ejeca Find Me, definiując brzmienie uplifting-house na rok 2018.

Ejeca – Find Me

Always remember where you’re comin’ from

Chłopaki z Catz ‘n Dogz nigdy nie zapomnieli o swoich korzeniach i również poprzez swój label publikowali,  a tym samym promowali na świecie, wielu polskich producentów. Wśród nich pojawiły się wydawnictwa już nieistniejących projektów jako Pol_On Kacpra Bogacza i Michała Piotrowskiego czy Viadrina.

Pol_On – Transsistor

Viadrina – Better

Seria Friends Will Carry You Home

Naczelną serią, która mocno eksponowała muzykę prosto z Polski była rzecz jasna Friends Will Carry You Home. Te ukazujące się od 2011 roku kompilacje, zawierały tracki od artystów, z którymi Catzów łączyły szczególne więzy przyjaźni – a nie tylko relacje muzyczne. Wśród zagranicznych DJ-ów usłyszeć mogliśmy więc nagrania Martina Dawsona czy Maribou State, ale też rodzimych twórców: Kixnare , Adama Zasadę czy SLG.

Własne produkcje Catz 'n Dogz

Pets Recordings to rzecz jasna również własne produkcje Grzegorza i Wojtka – choćby znakomite Rave History z teledyskiem Remi Pinaud kręconym w Tajlandii. Numer znakomicie oddawał 90’s vibe, przefiltrowany przez rok 2017 i jest do dziś „hidden weapon” wielu DJ-ów.

Catz’n Dogz – Rave History

Jubileusz uświetni najnowsza kompilacja

Celebracja jubileuszu 10-lecia nastąpi m.in. poprzez wydanie urodzinowej kompilacji – 12-ścieżkowej kolekcji ekskluzywnych materiałów od najbliższych i najdroższych sercu C’n D artystów. Jeden album wydany na dwóch  EP-kach, 10 Years Of Pets odda pełnię muzycznych barw, jakie do tej pory budowały brzmienie Pets Recordings. Wśród wykonawców odnajdziecie tak znakomitych artystów jak Monki, Das Komplex, Axel Boman czy Kink!

TRACKLISTA:

part 1

 1. Rachel Row feat. KiNK – Follow The Step (2020 Cinematic Version)
 2. Catz 'n Dogz – This Feels Real (Trance Mix)
 3. Bawrut – Ghosts In The Club
 4. Monki – The Shed
 5. Eats Everything – Baddacid
 6. Das Komplex – Slap (Chrissy Remix)

part 2

 1. Axel Boman – Pink Mist
 2. Black loops – Velvet
 3. Joyce Muniz – Eastbound
 4. Catz 'n Dogz – Chueca (Darius Syrossian Remix)
 5. Mathias Kaden – Blackbock
 6. Jeigo – Tell Me How It Feels


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →