Klasyka gatunku Italo disco z dwoma remiksami po 38 latach

News
Dana Ruh, Valentino Kanzyani, Spacer Woman

Włoska wytwórnia Autum z siedzibą w Rzymie, za sprawą Dany Ruh i Valentino Kanzyani, postanowiła po 5 latach wznowić działalność wydawniczą. Niemiecko-słoweńska para jest odpowiedzialna za remiks przeboju Maurizio Cavalieriego (Charlie) z 1983 roku, Spacer Woman. Oba numery znajdą się na winylowej EP-ce o tym samym tytule, która ukaże się 16 kwietnia.

Wydany w 1983 roku przez Cavalieriego utwór, jest jednym z najcieplej wspominanych momentów Italo disco z tamtego okresu. Spacer Woman po raz pierwszy przewinął się do świadomości odbiorców prawie 40 lat temu, nowo cieszy się coraz większą popularnością.

Charlie – Spacer Woman

Charlie i jego hit z dwoma remiksami po 38 latach

Maurizio Cavalieri aka Charlie odpowiedzialny jest takie projekty jak Firefly, International Music System i wiele innych godnych uwagi projektów Italo disco. Spacer Woman został nagrany w Vicenzie, w latach 80., przy udziale Giorgio Stefaniego, bliskiego przyjaciela, który Cavalieriemu pomagał przy wielu innych aranżacjach i tekstach utworów. Napisany z perspektywy pozaziemskiej kobiecej istoty, która błaga publiczność o uczucia ziemskiej miłości, ten uwodzicielski i aż nazbyt pamiętny utwór, jest jedną z wielu cudownych melodii włoskiego disco.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Charlie – Spacer Woman (Rework by Dana Ruh)

Odpowiedzialna za najnowszą reedycję, obecnie należąca do Goody Music Production wytwórnia Autum, zatrudniła do współpracy ojca chrzestnego słoweńskiego techno, Valentino Kanzyani oraz cenioną berlińską DJ-kę i producentkę, Danę Ruh.

Kanzyani połączył siły z Iurym Lechem, który pomógł mu stworzyć jedenastominutową interpretację utworu. Mimo blisko 4-minutowego przedłużenia, remiks melodyjnie nie odbiega znacząco od oryginału. Na drugiej stronie płyty, Dana Ruh interpretuje utwór za pomocą „podstępnych, acidowych linii, akordów i nieprzewidywalnych zwrotów akcji”, które ożywiają jego aranżację.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →