’Raving Iran’ w kinie Audioriver

News

Audioriver ogłosiło listę filmów, które zobaczymy w tym roku w kinie festiwalowym. Znalazł się na niej obraz "Raving Iran", wywołujący ogromne poruszenie w klubowym świecie.

Najgorętszym tytułem tegorocznego kina festiwalowego Audioriver jest „Raving Iran”, którego trailer wywołał niedawno duże zainteresowanie na światowej scenie muzyki elektronicznej. Nic dziwnego, bo zajawka pokazuje dwóch irańskich DJ-ów, próbujących realizować swoją pasję, która w ich kraju jest zakazana. Historia nie jest jednak opowiadana tylko z Teheranu. Pewnego dnia bohaterowie zostają zaproszeni do Szwajcarii na prestiżowy festiwal techno, co oznacza dla nich nie tylko wielką życiową szansę, ale i konieczność podjęcia trudnych decyzji.
Drugi z filmów także opowiada o życiu DJ-ów, ale z zupełnie innej perspektywy. „The Art Of The DJ” to biografia słynnego house’owego artysty, Steve’a Lawlera, która pokazuje wiele aspektów zarówno pracy w branży muzyki elektronicznej, jak i rozwoju sceny klubowej na przestrzeni lat. Steve gra już od 1990 roku, ma na koncie wiele doskonałych wydawnictw oraz jest określany królem klubu Space na Ibizie. Oprócz niego, w filmie wypowiada się także m.in. Carl Cox oraz manager Richiego Hawtina i współzałożyciel Ibiza Music Summit, Ben Turner.
Ostatni z filmów to „Björk. The Creative Universe Of A Music”. Biografia artystki dobitnie pokazuje, jak niezwykłe metamorfozy przechodziła z każdą płytą i jak wiele innowacji wprowadziła do świata muzyki, kultury i mody.
Seanse odbędą się w sobotnie popołudnie 30 lipca w NovymKinie Przedwiośnie przy ulicy Tumskiej 5a w Płocku. Wstęp na każdy z filmów kosztuje 10 zł.
Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →