Kindness z nową płytą i z koncertem w Polsce. Nareszcie!

161
News
Kindness z nową płytą i z koncertem w Polsce. Nareszcie!

Długo przyszło nam czekać na kolejny występ Adama Bainbridge'a nad Wisłą. Twórca projektu Kindness nagrodzi naszą cierpliwość 26 stycznia.

Kindness – wyjątkowość od chwili debiutu

Choć debiutancki longplay World, You Need a Change of Mind ukazał się w 2012 roku, to jego autor zapisał się w mojej pamięci nieco wcześniej. Już zaprezentowany w 2009 roku cover piosenki Swingin Partyoryginalnie wykonanej przez The Replacements, dał wyraźnie znać, że mamy do czynienia z wyjątkową postacią. Genialny House z 2011 roku tylko to potwierdził.

Kindness – muzyka w każdej formie 

Adam Bainbridge obcuje z muzyką na wielu poziomach. W swoim życiu był już dziennikarzem, prezentem radiowym, reżyserem teledysków, didżejem i producentem nagrań innych artystów. Jednak to Kindness jest jego najważniejszym projektem, za sprawą którego już od dekady dostarcza nam absolutnie wyjątkowego brzmienia.

Kindness – Giorgio Moroder i Panorama Bar

Bainbridge, urodzony w Wielkiej Brytanii, dorastający w Stanach Zjednoczonych, to artysta wielu talentów, które doceniają zarówno słuchaczy, jak i krytycy czy inni twórcy. Począwszy od 2009 roku, Kindness występował u boku takich nazw jak Giorgio Moroder lub The xx. Jako didżej zaliczył sety w Panorama Bar czy MoMA. Współprodukował albumy Solange, Robyn i Blood Orange. Ci sami artyści udzielali się w jego nagraniach. Z kolei z jego reżyserskiego warsztatu korzystali Grizzly Bear czy William Onyeabor.

Te wszystkie doświadczenia oraz ogromne zaangażowanie w scenę, której sam jest częścią, zaowocowały wyjątkową wrażliwości i niesamowicie szerokim spektrum inspiracji. W muzyce Kindness mieszają się wpływy elektroniki spod znaku downtempo czy synthpopu, pojawiają się elementy house’u czy disco. To wszystko, nierzadko opakowane w formę popowych soft-bangerów, stało się znakiem rozpoznawczym Bainbridge’a. Dodajmy do tego charakterystyczny, matowy głos, który w przeszłości tak doskonale współpracował m.in. z wokalami Keleli czy wspomnianej już Robyn.

Kindness to twórca tyle świetny, co niedoceniany. Ilość projektów, w które jest zaangażowany oraz mnogość form pracy twórczej, jakiej się podejmuje… To wszystko nigdy nie pozwoliło mu w pełni zadbać o naprawdę duży sukces siebie samego. Something Like a War, zaprezentowany w ubiegły piątek trzeci album w dorobku Bainbridge’a, to kolejna okazja, by to zmienić.

Kindness – nowy album, nowa szansa

Po doskonale przyjętych singlach, Kindness zaprezentował długowyczekiwany krążek z numerem trzy. Do współpracy Brytyjczyk zaprosił grono zaufanych przyjaciół, w tym Robyn, z którą grał w ramach trasy koncertowej jej ostatniej płyty, Honey. Prócz Szwedki usłyszymy wschodzące postacie, w tym obiecującą Cosimę, oraz absolutną legendę kobiecego rapu, Bahamadię.

Kindness – pierwszy koncert w Polsce

Bainbridge zadbał o to, by słuchacze Something Like a War czuli się dopieszczeni. Muzyk nie wymienił na okładce wydawnictwa wszystkich gości, których można usłyszeć w 13 piosenkach na płycie. Nie pozostaje nic innego jak wsłuchać się dokładnie w to, co Kindness przygotował na najnowszym albumie i wyczekiwać koncertu w Polsce. Koncertu wyjątkowego, bo pierwszego od dawna w naszym kraju. Ostatnim razem Kindness wystąpił tu w 2015 roku. Tym razem Adam Bainbridge zaprezentuje się polskim fanom 26 stycznia w warszawskim klubie Niebo.