Kiddy Smile: kultura vogue, skandal i singiel dla Defected

News

Kiddy Smile to jedna z najciekawszych i najbardziej barwnych postaci francuskiej sceny tanecznej. Gra jako DJ, produkuje, trzęsie tamtejszą sceną ballroomową. Reprezentant kultury voguingowej i esencjonalnej kultury house.

Kiddy Smile – Polish connection

Mimo niskiej rozpoznawalności w Polsce, Kiddy Smile już zaczyna przedzierać się do muzycznej świadomości naszej sceny klubowej. Jego talentem zachwycili m.in. się Catz’ n Dogz zapraszając go na płytę Friendship.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Część z Was dotarła zapewne kiedyś do słynnego nagrania z Boiler Roomu x Maison Kitsuné, gdzie Kiddy żongluje klasykami house i garage oraz undergroundowymi editami, rozpalając parkiet wypełniony tancerzami i przypominając o korzeniach tej kultury.

Od biednych przedmieść po ekskluzywne domy mody

Droga tego artysty do czołówki sceny francuskiej nie była prosta. Wywodził się z biednych paryskich przedmieść, które wydały na świat również wielu znaczących, buntowniczych raperów. Mimo, że dziś grywa na ekskluzywnych imprezach czołowych domów mody np. Balenciaga czy Alexandra Wanga, to nie zapomina o swoich korzeniach z getta.

Skandal przepustką do kariery

Niewątpliwie punktem zwrotnym w karierze Pierre’a Hache był nieoczekiwany występ na Polach Elizejskich podczas wiecu prezydenta Macrona. Kiddy wystąpił tam w otoczeniu swoich ekscentrycznych tancerzy wykonujących vogue, a sam ubrany był dość skromnie. Założył bowiem czarny T-shirt – tyle , że z prowokacyjnym napisem ’Immigrants’ son, black and faggot’ (syn imigrantów, czarny i pedał ).

Wywołało to spore poruszenie i konsternację: wg Pedro Wintera, który zaprosił go do pałacu prezydenckiego, skandal ten przysłużył się jednak artyście bardzo dobrze. Kiddy przetransformował go bowiem w ośmieszenie bigoterii i przekształcenie społecznej świadomości. Dodał w ten sposób wiele odwagi innym czarnym gejom z Francji, a sam stał się czołowym artystą queerowym i wzmocnił swoją rozpoznawalność. Jednocześnie przypomniał niejako, że „parkiet i sala balowa” są nadal schronieniem dla zagubionych jednostek, tak jak pokazywał to kultowy film Paris Is Burning.

Korzenie muzyki house i kultura vogue

Pierre spotkał się rzecz jasna również z negatywnymi reakcjami, ale te nie odwiodły go od raz obranej drogi. Jednym z jego celów stała się chęć pokazania korzeni kultury house’owej, która we Francji funkcjonowała raczej jako… biała i elitarna. Nie bez znaczenia jest fakt, że Kiddy pojmował house jako połączenie wielu kultur – łącznie z hip-hopową. Drugim jego celem było zatańczenie w teledysku Madonny, której Like A Prayer wywarło na niego wielki wpływ w latach 80. Dotarł wprawdzie do finału castingu, ale w wymarzonym video ( jak dotąd)  jednak nie wystąpił.

Korzenie muzyki house i kultura vogue
Od 2010 roku przewodzi scenie voguingowej stolicy Francji, gra zróżnicowane sety, w których miesza disco z chicagowskim house i klasykami Kevina Aviance’a czy Club 69.

Jego singiel z 2016 roku Let Bitch Know właśnie ma premierę w londyńskim Defected z nowymi remiksami – m.in. Honey Dijon.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →