Policja wstrzymała Kazantip 2015

News

Dziś miał rozpocząć się festiwal Kazantip 2015. Gazeta Cambodia Daily donosi jednak, że policja zablokowała most prowadzący na teren festiwalu.

Kolejny zwrot akcji w tegorocznej edycji festiwalu Kazantip. Organizatorzy w tym roku przenieśli event z Gruzji na wyspę Koh Puos w Kambodży, licząc na większą swobodę w tworzeniu „Republiki Kazantip„. Lokalne władze okazały się nieprzychylne i na początku lutego nie wyraziły zgody na organizację festiwalu. Zarządca wyspy obawiał  się zdeprawowania miejscowej młodzieży poprzez nagość, narkotyki i hazard, które jak twierdził były podstawą festiwalu. Finalnie obie strony doszły do porozumienia i dziś event miał ruszyć pełną parą. Władze zmieniły jednak zdanie, informując że „nie potrzebują nieprzyzwoitych turystów” i zablokowały wstęp na teren festiwalu.

O całym zajściu donosi gazeta Cambodia Daily, natomiast Kazantip nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie. Na stronie internetowej festiwalu zmieniono datę rozpoczęcia z 18 na 19 lutego. Prawdopodobnie organizatorzy starają się jeszcze raz porozumieć z władzami.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →