Kate Bush i jej przebój, który bije rekordy. Nasze ulubione remiksy „Running Up That Hill” są nie mniej dobre

Fot. Claude Vanhey
Artykuł
Kate Bush, Stranger Things

Utwór Running Up That Hill autorstwa Kate Bush zdobywa szczyty popularności. Także na Soundcloudzie, na którym nie brak jego świetnych remiksów. Z ich ogromu wyłowiliśmy kilka, które naszym zdaniem nie plamią oryginału.

Kate Bush. Odkopany fenomen

Kiedy Carl Cox i jego How It Makes You Feel zapowiadający pierwszy od dziesięciu lat album ledwo dobija do stu tysięcy odtworzeń na Spotify, Running Up That Hill w swoim picku podobny wynik osiągał co… dwanaście minut. Absolutny hit soundtracku czwartego sezonu Stranger Things na chwilę obecną może pochwalić się odtworzeniami na poziomie 270 milionów (!). Ku zaskoczeniu większości zdobywa on wiele innych platform, w tym również Soundcloud, na którym można znaleźć zatrważającą ilość remiksów piosenki Kate Bush z 1985 roku.

Skąd wziął się nagły hype na zapomniany do niedawna klasyk? Wszystkiemu winny jest światowy fenomen netflixowego giganta opowiadający losy bohaterów miasta Hawkins położonego w hrabstwie Roane w stanie Indiana. Jako że akcję serialu osadzono w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, muzyka w Stranger Things 4 opiera się głównie o hity z przeszłości autorstwa Talking Heads (Psycho Killer), The Beach Boys (California Dreamin) czy właśnie Kate Bush. Nieoczekiwany sukces tej ostatniej twórcy serialu, jak i sama piosenkarka, zawdzięczają jednej z kluczowych dla fabuły scen z udziałem Max Mayfield.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Utwór po trzydziestu siedmiu latach ponownie trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów, bijąc przy tym kolejne rekordy. Według niektórych źródeł, w ciągu jednego dnia słuchany jest on blisko 700 tysięcy razy i to na samym tylko Spotify. Będąc w posiadaniu wszelkich licencji i praw do piosenki, Bush bliska jest otrzymania z tego tytułu okrągłego miliona funtów. Biorąc pod uwagę sukces serialu i fakt, że druga część czwartego sezonu dopiero przed nami, kwota ta zapewne urośnie o kilka cyferek.

Podobnie jak liczba kolejnych przeróbek kawałka co chwila lądująca w sieci. Na szczęście dla wszystkich postaraliśmy się wybrać te, które oprócz oryginalnego szkieletu zawierają muzyczny pierwiastek, który aż chce się słuchać. Dzisiaj tylko pięć. Kiedyś może uzbiera się ich więcej.

Kate Bush – Running Up That Hill (Stranger Things Version)

Najpopularniejsza reinterpretacja oryginału wykorzystana w samym ST. Robi robotę nie tylko na ekranie, ale i w słuchawkach. W samej jednak scenie odcinka Drogi Billy, w której Max ucieka przed Vecną, ilość ciarek na centymetr kwadratowy przekracza ludzkie pojęcie. Coś pięknego.

Kate Bush – Running Up That Hill (Louis La Roche 'Special 2022′ Remix)

Dobre disco to dobre disco, a Kate Bush i jej hit w wersji disco to połączenie idealne. Z niecierpliwością czekamy na wplątanie akurat tej wersji w najbliższy występ, któregoś z polskich artystów. Filip Sonik & MIHVU, może Wy?

Kate Bush – Running Up That Hill (DiPap Remix)

Lekka, zwiewna, ciut POP-owa wersja idealna na latko. Ilość „cool” w komentarzach pod remiksem DiPap wcale nie musi świadczyć o uznaniu go za dobry. Nas jednak przekonały dodatkowe „wow” i „yeah”. No i sama nutka. Żeby nie było.

Kate Bush – Running Up That Hill (AudioKraft Remix)

Coś dla fanów soczystego house’u i innych wariatów lubiących skoczne brzmienia. Każdy plenerek w tym roku musi wypełnić się tym remiksem. Inaczej zwątpimy w zawód DJ-a. Oh… wait.

Kate Bush – Running Up That Hill (Excess Liquid DNB remix)

Ale liquidowego wcielenia Bush to się nie spodziewaliście, prawda? My też nie. Kto by pomyślał, że wokal artystki idealnie będzie współgrał z prowadzącą go drum & bassową melodią. Trochę krótkie, ale stabilne. Miłe zaskoczenie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →