Kanye West pozwany za kradzież fragmentów utworu Marshalla Jeffersona

Fot. Victor Boyko
News
Kanye West recydywsita

Światowa gwiazda rapu i samozwańczy geniusz muzyczny, Kanye West, został oskarżony o bezprawne użycie 22 sampli na swoim tegorocznym utworze Flowers.

Skradzione sample

Sprawa dotyczy jednego z kawałków z płyty Donda 2, która swoją premierę miała w lutym 2022 roku. Jak informuje BBC, Marshall Jefferson pozwał Kanyego Westa za rzekome samplowanie bez zgody jego hymnu house’u z 1986 roku, Move Your Body. Sample te miały być wykorzystane w nagraniu Flowers.

Moje utwory wielokrotnie były samplowane i wykorzystywane przez innych, ale jest dobry i zły sposób, aby to uczynić. Zachowanie Westa jest rozczarowujące. Wykorzystanie utworu przez innego artystę, czarnoskórego artystę, kolegę z Chicago, bez żadnego uznania, jest dla mnie nie do przyjęcia, dlatego musiałem zareagować w odpowiedni sposób

– wyznał w jednym z wywiadów Jefferson.

Kanye West – Flowers

Marshall Jefferson x Solardo – Move Your Body 

Kanye recydywista

Jefferson i wytwórnia Ultra International Music Publishing domagają się zysków i odszkodowań, które zostaną ustalone podczas procesu, lub maksymalnego ustawowego odszkodowania w wysokości 150 000 dolarów za każde pojedyncze naruszenie praw.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wytwórnia Westa, Universal Music Group (UMG), i Kano Computing Ltd, brytyjska firma, która opracowała Stem Player, za pośrednictwem którego West ekskluzywnie wydał płytę Donda 2, są również wymienione w pozwie.

Kanye West pozwany za kradzież fragmentów utworu Marshalla Jeffersona
Fot. Victor Boyko/Getty Images For Kenzo

To nie pierwszy raz, kiedy UMG zostało dotknięte pozwem w związku z nieautoryzowanym wykorzystaniem sampli przez Westa. W marcu 2022 roku Declan Colgan Music Ltd, który jest właścicielem praw do utworu King Crimson 21st Century Schizoid Man, złożył pozew przeciwko amerykańskiej firmie w związku z rzekomym nielicencjonowanym wykorzystaniem tego utworu przez Westa w jego singlu Power z 2010 roku. Kanye West może zatem zostać recydywistą, jeżeli chodzi o kradzież cudzej pracy.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →