Kalendarz drum’n’bass na październik 2019

News
Kalendarz dnb

Początek sezonu klubowego rozpoczął się dla muzyki drum’n’bass obiecująco. High Contrast, Mefjus, Makoto czy John B wystąpili w kilku miastach Polski, ściągając setki fanów. Październik 2019 przyniesie jeszcze więcej połamanych wydarzeń z zagranicznymi i polskimi artystami, niemalże w każdym dużym mieście naszego kraju.

Drum’n’bass – co działo się we wrześniu 2019

Zaledwie w pierwszych 4 tygodniach nowego sezonu klubowego mieliśmy w Polsce kilkanaście interesujących imprez z muzyką drum’n’bass. Całkiem udany Let It Roll On Tour we Wrocławiu, energetyzujący występ Johna B w Warszawie czy bardzo wszechstronny muzycznie Off City Fest w Łodzi to był tylko przedsmak. Mniejsze imprezy klubowe w Toruniu, Bydgoszczy czy Krakowie również nie pozostały w tyle i odpowiednio rozgrzały publikę przed tym, co czeka Was w najbliższym miesiącu.

Październik 2019 – najciekawsze wydarzenia drum’n’bass

Sprawdźcie poniżej wydarzenia, które uznaliśmy za najbardziej obiecujące w nadchodzącym miesiącu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

04/10 Drum&Bassova, NRD, Toruń

Nasze zestawienie zaczynamy od toruńskiego projektu Drum&Bassova, które odbędzie się w najbliższy piątek, 4 października w klubie NRD.

Drum&Bassova

Polscy goście, w postaci członków DrumObsessionAlegria i Artiztix, będą edukować toruńską publikę swoimi połamanymi, deepowymi i eksperymentalnymi brzmieniami. Towarzyszyć im będzie sam organizator Hałasova oraz lokalny skład.

04/10 Chase & Status DJ Set, Praga Centrum, Warszawa

Chase&Status

Illegalbreaks lubią zaskakiwać bookingami i tak również było parę miesięcy temu, gdy ogłosili, że Chase & Status wrócą do Polski. Lekko uśpiony w ostatnich latach duet jest świeżo po wydaniu nowej płyty RTRN II JUNGLE, utrzymanej w drum&bass’owym klimacie nawiązującym do przeszłości.

Chase & Status z MC Rage wystąpią w Polsce w 2019 roku aż dwa razy. Pierwszy raz już w ten piątek w Warszawie.

Kup bilet na Biletomat.pl.

04/10 20-lecie Weekenders, Lordi’s Club, Łódź

Również w piątek, polska formacja Weekenders obchodzi swoje 20-lecie, na które zaprosili legendarnych artystów, przez lata wyznaczających trendy w muzyce drum’n’bass.

Weekenders

RatPack i Mampi Swift to gwiazdy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Dziesiątki singli, tysiące eventów i genialna selekcja przyniosły im fanów na całym świecie. Na 20. urodzinach kolektywu wystąpią również polscy producenci, DJe i MC, którzy przez blisko dwie dekady współpracowali z Weekenders na łódzkiej scenie.

05/10 Hidden Noises & T&G Night, P29, Łódź

Łódź kocha drum’n’bass, a dowodem na to jest kolejne warte wspomnienia wydarzenie.

Hidden Noises

Łódzka ekipa Hidden Noises, znana z miłości do grania drum’n’bassu z płyty winylowej, zaprasza na event dla koneserów tego gatunku. Organizatorzy 5 października w klubie P29 dają do dyspozycji scenę techno oraz drum’n’bass, gdzie usłyszycie najznakomitsze klasyki z 12-calowego nośnika, jakim jest winyl.

11/10 Neuroshock with Gydra, Sfinks700, Sopot

Gydra

Po bardzo udanym wydarzeniu w Bydgoszczy, tym razem Breaky Vibes zapraszają na imprezę w Trójmieście. W piątek, 11 października sopocki klub Sfinks700 zamieni się w drum’n’bass’ową świątynię z neurofunkiem na scenie głównej oraz głębszymi i bardziej eksperymentalnymi brzmieniami na fontannie. Gośćmi specjalnymi kolejnej edycji Neuroshock jest rosyjski duet Gydra, czech Cherw oraz młody Ankou.

Kup bilet na Biletomat.pl.

11/10 Ed Rush w Łodzi, Lordi’s Club, Łódź

Zaledwie tydzień po celebracji 20-lecia Weekenders, w tym samym mieście swój jubileusz obchodzi Infinity z dawnej ekipy Sonic Trip. Jego gościem jest nikt inny, jak dobrze znany wszystkim Ed Rush.

Ed Rush

Prekursor neurofunku, twórca takich numerów jak Chubrub, Bacteria czy Pacman wciąż jest w naszym kraju uwielbiany, szczególnie w Łodzi. Towarzyszyć mu będzie sam jubilat oraz wsparcie od Sonic Nation Events.

11/10 Rollercoaster DNB, D.K. Luksus, Wrocław

Po Let It Roll On Tour Wrocław zaczął odradzać się drum’n’bassowo. Kolejnym eventem, w piątek 11 października jest Rollercoaster DNB, którego głównym bohaterem będzie nasz rodak Matys.

Matys

Twórca epki Child Of Contempt zdecydowanie nie zapadł w sen zimowy i pracuje nad powrotem do studio. Wspomniał nam już o tym i kilku innych rzeczach w Bassowej Selekcji z sierpnia 2019. Jeżeli nie opuszczasz Wrocławia na ten weekend, koniecznie musisz zajrzeć do D.K. Luksus.

12/10 DrumObsession with DJ Storm & Mantra, Projekt Lab, Poznań

W sobotę, 12 października odbędzie się kolejny jubileusz – tym razem w Poznaniu. DrumObsession również zdążyli przyzwyczaić nas do swoich oryginalnych pomysłów i importów.

DO

W ramach inicjatywy EQ50, która ma wzmacniać pozycję kobiet na scenie bassowej, w poznańskim Projekt Lab wystąpi Mantra z UK (założycielka inicjatywy i szefowa wytwórni Rupture) oraz pierwsza dama drum’n’bassu i jedna z założycielek Metalheadz DJ Storm. Towarzyszyć im będą Anthila i K.O – zdobywczyni 10. miejsca w plebiscycie Munoludy 2018 – BASS DJ/LIVE 2018. Odpowiedzialni za całe zamieszanie wystąpią tym razem na scenie barowej, w składzie – Alegria, Artiztix, Impact, a także STC oraz Yankoweeaq. Dla zainteresowanych odbędą się również warsztaty DJskie oraz panel dyskusyjny dotyczący EQ50.

12/10 Neuropatia vol1, STK, Kraków

Kraków rozkręca się z każdym tygodniem, a kulminacja nastąpi w sobotę 12 października.

Trilo

W murach STK – Warehouse zagrają ambasadorzy Let It Roll w Polsce – One Way oraz słowak wydający na Eatbrain i Bad Taste Recordings Trilo. Support zapewni Barney, Eternal, Extreme i Wektor.

19/10 175BPM w Labiryncie, Labirynt, Łódź

Ponownie ekipa 175BPM rozrabia, ale tym razem u siebie w Łodzi. W znanym tamtejszej publice Labiryncie wystąpi liquid’owy producent, wydający na RAM Records – Living Plastic.

175bpm

Niech Was nie zwiodą jego melodyjne numery – ten polski artysta podczas występów sięga również po neurofunk’owe brzmienia, które dodatkowo ożywiają publikę. Jego ostatni set na Let It Roll On Tour spotkał się z dużym entuzjazmem, przez co warto go ponownie posłuchać 19 października w Łodzi.

26/10 Eatbrain Night, P23, Katowice

5 zagranicznych artystów oraz 2 polskie supporty – tak w skrócie wygląda skład na polski Eatbrain Night w P23.

Eatbrain Night

Bohaterami tego wieczoru są artyści związani z niezwykle prężnie rozwijającą się wytwórnią, promującą współczesny neurofunk. Znani i kochani na całym świecie, swoich fanów mają również w Polsce. Reprezentować Eatbrain przyjeżdżają: Agressor Bunx, Jade, Mindscape, Trilo oraz MC Coppa. Kolektyw BASSLINE, w składzie Sinusoyda i Sick, zadbają o początek i zakończenie imprezy.

Zobacz także: Kalendarz drum’n’bass na wrzesień 2019Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →