Dzięki tej aplikacji nie będziesz lepszym DJ-em

Lifestyle

Twórcy aplikacji Kado nazywają ją "osobistym asystentem DJ-a", jednak zasada jej działania sprawia, że będziesz grał "to co wszyscy".

Twórcy oprogramowania dla DJ-ów od lat starają się, by komputer coraz bardziej wyręczał człowieka i niemal każda przypadkowa osoba mogła sobie poradzić z poprowadzeniem imprezy. Sync czy automatyczne układanie playlisty pod kątem tempa i kluczy utworów to jednak nie koniec, bo od niedawna istnieje program, który stara się zastąpić algorytmami umiejętności dobrej selekcji i budowania napięcia w setach. Poznajcie Kado.

Głównym celem Kado jest podpowiadanie, który z utworów powinniśmy zagrać w secie jako następny. Aplikacja swoją wiedzę czerpie z bazy tracklist miksów innych DJ-ów (na ten moment ma ich ponad 250.000). W skrócie: gramy utwór X, a Kado pokazuje co inni grali tuż przed nim lub po nim. Jeśli nie mamy tych kawałków, możemy je szybko kupić z poziomu programu. W efekcie możemy grać podobne sety do tych, które ktoś już kiedyś zagrał. No bo po co eksperymentować i zaskakiwać publiczność, skoro można powielać patenty innych DJ-ów?
Oczywiście można bronić Kado, że dzięki niemu jest opcja trafienia na fajne numery, których dotąd nie znaliśmy, jednak to kolejne uproszczenie, ograniczenie kreatywności i sprowadzenie roli DJ-a do powielacza gotowych patentów. A w sztuce DJ-skiej chyba nie o to chodzi…
Kado jest na razie w fazie beta i mogą z niego korzystać użytkownicy systemu macOS. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 9,99$.
Więcej informacji: getkado.com
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →