Zobacz niesamowite studio Jurka Przeździeckiego

News

Intrygujące produkcje, precyzyjne, czyste brzmienie i scena uginająca się od sprzętu podczas jego live actów. To właśnie Jurek Przeździecki. Sprawdź gdzie i na czym powstaje jego muzyka.

Jurek Przeździecki stoi po tej bardziej minimalistycznej stronie techno, a echa fascynacji muzyką klasyczną, która towarzyszy mu od dzieciństwa, można dostrzec w jego wydawnictwach dla m.in. Recognition Records, International Day Off czy Boshke Beats Records.

Sprawdziliśmy jak wygląda studio artysty na stałe wpisanego do polskiego kanonu techno i poprosiliśmy go o kilka słów o swoim miejscu pracy:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Studio, w którym pracuję mieści się w budynku Polskiego Radia i ma powierzchnię 60 m2 oraz 3 śluzy powietrzne. Akustykę z lat 70-tych poprawiłem przy pomocy dodatkowych absorberów. Charakterystyka pomieszczenia jest obecnie płaska.

Ze względu na sposób w jaki tworzę i miksuję swoją muzykę, sercem studia jest 32 kanałowa konsoleta APB Dynasonics. Odsłuch zapewniają głośniki Adam Audio S3X-H.

Najważniejszym instrumentem w studio jest system modularny Buchla 200e oraz mniejszy Buchla Music Easel. Dopełnieniem jest prosty zestaw typu eurorack. Pozostałe instrumenty to syntezatory Nord Rack 2, Oberheim Matrix 6, Waldorf Pulse 2, Moog Minitaur oraz Jomox Kick. Brzmienia perkusyjne pochodzą z syntezatora perkusyjnego Tempest oraz samplera Akai S6000. Wszystkie urządzenia analogowe w studio sterowane są przy pomocy sekwencerów midi – Sequentix Cirklon oraz genoqs Octopus. Idealną synchronizacja z komputerem zapewnia Innerclock Systems. Efekty, których używam to przed wszystkim procesor Eventide H8000 FW, Ensoniq DP4+ Pro oraz wiele mniejszych, typow gitarowych efektów. Superważnym urządzeniem dla mnie jest NIIO IC3. Ten genialny tor przesterowań, filtr i generator obwiedni w jednym odpowiada za brzmienie większości moich nagrań. Dynamikę kontroluję za pomocą kompresora API 2500, Elysia Xpressor oraz pary Chandler Germanium.

Nagrywam przy pomocy komputera Apple w programie Logic Pro. Interfejs to 3 przetworniki Mytek 8×192 ADDA, czyli 24 kanały.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →