Jurek Przeździecki – Keys (Re)United

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/01
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Na krótko przed wydaniem albumu dla Definition (premiera jeszcze w tym miesiącu) Jurek Przeździecki daje nam jego przedsmak w postaci singla „Keys United„. Warszawski artysta znany z wysublimowanego i emocjonalnego techno zaprosił do zremiksowania doświadczonych, posiadających obszerną dyskografię panów: Martina Eyerera oraz Justina Berkovi.
„Keys United” zaskakuje melodyjnością! Wszystko za sprawą kilku linii instrumentalnych prowadzonych jednocześnie, zestawionych z kompozytorską precyzją. Absolutne przeciwnieństwo panującej w techno mody na wolne, zapętlone i minimalistyczne motywy, w których kluczową rolę odgrywa rytm.
Dynamiczniejszą wersję, na szczęście nie tracącą nic ze swego pierwotnego uroku dostarczył Justin Berkovi. Dodatkowo wzbogacił ją długimi, unoszącymi partiami syntezatorów. Jedynie oldschool’owo brzmiące hi-haty przypominają nam, że za remiksem stoi producent kojarzony z bezkompromisowym techno.
Martin Eyerer, dawniej mistrz hipnotycznych (pamiętne „Furthermore”) czy melodyjnych (współprodukcje z Glimpse i Gui Boratto) kompozycji ostatnimi czasy obniżyl loty, czego przykładem jest jego interpretacja „Keys United”. Nie zawarł w niej najlepszych cech oryginału, w zamian otrzymaliśmy zapętlony numer nie wyróżniający się na tle innych.
Słowem podsumowania – bezsprzecznie obiecująca zapowiedź zbliżającego się albumu „Biscuit Symphony„. Godne polecenia!

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Original Mix
02. Martin Eyerer Remix
03. Justin Berkovi Remix

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →