Joris Voorn prezentuje nową-lekką wersję ciężkiego klasyka

fot. Joris Voorn / Facebook
News

Współczesne lata w muzyce elektronicznej to czas intensynwego odświeżania klubowych klasyków i znanych motywów z tych mniej lub bardziej zapomnianych hitów sprzed dekad. Tym razem do grona remikserów dołącza znany i lubiany (szczególnie przez polską) publiczność niderlandzki didżej i producent Joris Voorn, który zaprezentował swoją wersję kawałka Access.

Na luzie

Oryginalnie wydany w 1995 roku pod egidą załużonej dla gatunków acid oraz techno oficyny X-Trax, wspólny kawałek DJ-a Misjaha oraz DJ-a Tima zapisał się w historii jako jeden z najważniejszych utworów rave lat 90. Nieprzypadkowo kawałek ten został uznany przez samych czytelników Mixmaga w 2020 za jeden z najbardziej przełomowych utworów muzyce tanecznej. Access powstał w czasach boom na brzmienie trzysta trójki (kultowego Rolanda TB303), które zdefiniowało gatunek acid. Kwasy mogły być implementowane do wszystkiego zarówno – house’u, techno jak i zupełnie nieklubowych gatunków. Dynamiczny kawałek utrzymany w modnej wówczas (i teraz też) stylistyce hard dance, z pulsującym rytmem i charakterystycznym dla tego gatunku brzmieniem oraz teksturami, szturmem szybko podbił serca klubowiczów.

DJ Misjah & DJ Tim – Access

Normalna jest kolej rzeczy, że wobec panującej obecnie mody na odświeżanie klasyków ktoś weźmie na ruszt Access – zrobił to Joris Voorn. Uwielbiany przez światową i mający ogromną rzeszę fanów w Polsce niderlandzki didżej i producent zaprezentował przedpremierowo swoją wersję Access na ostatnich dużych występach m.in. na  zimowym Tomorrowland,  Awakenings,  Ultra Miami, czy Printworks.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sprawdźcie poniżej reupload momentu gdy gra Access z Awakenings:

DJ Misjah & DJ Tim – Access (Joris Voorn Remake) & Rudaki – Inception @Awakenings 2023

Artysta sam czuł sporą odpowiedzialność jaka spoczywała na nim podczas pracy nad nową wersją klasyka:

Remiksowanie tak kultowego albumu, który odegrał tak znaczącą rolę w ewolucji acid techno, kiedy pierwotnie ukazał się na X-Trax w 1995 roku, było zarówno przyjemnością, jak i wyzwaniem. Chciałem stworzyć coś świeżego i współczesnego, co zachowałoby esencję oryginalnej magii 303, ale miało wyraźne podejście z 2023 roku, które byłoby bardziej zgodne z moimi setami. To zdejmowało dach na wszystkich moich koncertach, więc jestem podekscytowany, że w końcu mogę się tym z wami podzielić – mówi Joris Voorn

To, co mu się udało, to wprowadzenie charakterystycznego melodyjno-melancholijnego brzmienia w ramy klasycznego utworu, jednak duża część publiczności, szczególnie ta nastawiona na cięższe, klasyczne podejście do muzyki klubowej, może stwierdzić, że ten utwór… jest bezzębny, a przez to przewidywalny. Na pewno klasyk stał się bardziej uniwersalny i w tej „lajtowej” wersji Jorisa miło się sprawdzi w wakacyjnych miksach, niezależnie od miejsca i pory dnia lub nocy.

DJ Misjah & DJ Tim – Access (Joris Voorn Extended Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →