Jónsi oraz Múm gwiazdami 8. Festiwalu Sacrum Profanum

News

8. edycja Festiwalu Sacrum Profanum odbędzie się w dniach od 12 do 18 września 2010 w Krakowie. Głównymi gwiazdami są Jónsi oraz Múm.

Festiwal Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który w ciągu siedmiu lat zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Formuła Festiwalu oparta jest na prezentacji muzyki w odniesieniu do przecinających się w współczesnej motywów sacrum i profanum, a także do kryterium geograficznego. Wokół tych osi koncentrują się poszczególne edycje festiwalu poświęcone kolejno muzyce: Wiednia, Francji, Rosji, USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Headlinerem zeszłorocznej edycji Festiwalu był Aphex Twin – który dał w hali ocynowani Arcelor Mittal dwa koncerty. Co roku festiwalowe wydarzenia relacjonują dziennikarze z Polski i zagranicy, w tym przedstawiciele tak prestiżowych redakcji, jak m.in. BBC, The Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt i telewizja Mezzo.

 

 

W tym roku główną gwiazdą Festiwalu będzie Jónsi – gitarzysta i wokalista islandzkiej grupy Sigur Rós, który niedawno wydał znakomity album „Go”. Artysta wystąpi na dwóch koncertach – 17 oraz 18 września 2010 roku w hali ocynowani Arcelor Mittal.


„Solowy album Jónsiego i towarzysząca mu światowa trasa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku. Niezwykłe połączenie świata muzyki, teatru i multimediów sprawia, że Jónsi pisze nowy rozdział w historii najbardziej spektakularnych współczesnych widowisk koncertowych. Po występach na najważniejszych letnich festiwalach w całej Europie we wrześniu w Krakowie. Na Sacrum Profanum.” opowiada Dyrektor Artystyczny Festiwalu Sacrum Profanum Filip Berkowicz

 

 

Kolejnym dużym wydarzeniem na Sacrum Profanum będzie obecność eksperymentalnego islandzkiego zespołu Múm, poruszającego się na granicy muzyki pop. Grupa zainauguruje 8. edycję Festiwalu Sacrum Profanum. Múm, którego twórczość charakteryzuje się ekscentrycznym brzmieniem, barwnymi efektami aranżacyjnymi, wykorzystywaniem różnorodnych instrumentów oraz miękkością partii wokalnych, wystąpi w hali ocynowni elektrolitycznej Arcelor Mittal 12 września 2010 roku. Będzie to ostatni koncert grupy przed zaplanowaną na dłuższy czas przerwą w działalności koncertowej.

 

Więcej informacji: www.sacrumprofanum.pl

 

Źródło: materiały organizatora

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →