Jónsi 'Go’ – solowy album lidera Sigur Rós

Zapowiedzi

Jeśli na 'Go' szukać motywu przewodniego, to jest nim pokonywanie strachu. Lider Sigur Ros - Jónsi - przygotował bardzo osobisty album, który światło dzienny ujrzy na wiosnę.

O najnowszym wydawnictwie opowiada sam autor: „Napisałem przez te lata mnóstwo utworów, które nie pasowały do repertuaru zespołu, więc odłożyłem je do różnych szufladek – elektroniczne, akustyczne, ambient, pop – by wykorzystać je w przyszłości.  Gdybym wiedział, że album przybierze taki kształt, pewnie powyciągałbym kawałki z jeszcze kilku kategorii.” – mówi Jónsi.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Pochodzę z Islandii, tam mieszkam, nie słucham zbyt wiele muzyki, nie słucham radia i nie oglądam telewizji. To daje poczucie ogromnej swobody, można skupić się na sobie. W przypadku każdej twórczości – pisania poezji, malowania obrazów – nie wiesz, że nosisz coś w środku, nie wiesz skąd to się bierze, ale nagle wychodzi na powierzchnię, jest potężnym osobistym dziełem, które może też znaleźć szeroki oddźwięk.” – dodaje Jonsi

W efekcie powstał album ‘Go’ – muzyka wolności stworzona przez artystę, który działa samodzielnie i robi, co mu się żywnie podoba.

 

Na oficjalnej stronie Jonsi możecie zobaczyć zdjęcia i filmy z powstawania albumu.

 

Jónsi – Go
data wydania: 22 marca 2010

01. Go do
02. Animal arithmetic 
03. Tornado
04. Boy lilikoi
05. Sinking friendships
06. Kolnidur 
07. Around us 
08. Grow till tall 
09. Hengilas

 

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →